Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše - březen 2011

17.3.2011 v 11:31

Areál "pojede" déle než měsíc a za rodinné jízdné, opět na téma „přehrada v údolí Jizery“, největší hrůza Krkonoš, Čínským autobusem do Prahy, Krakonoš Peterka přivítal Harrachováky

Areál "pojede" déle než měsíc a za rodinné jízdné [HARRACHOV]
V Harrachově by si měli lyžaři užívat levnějšího lyžování ještě víc než měsíc. "Podmínky jsou stále skvělé. Lyžovat budeme, dokud vydrží sníh. Rádi bychom sezonu protáhli do konce dubna. Uvidíme, zda nám to počasí dovolí," řekl ředitel harrachovského Sportovního areálu Jiří Krejčí.

RODINNÉ JÍZDNÉ

  • 2+1 (2 rodiče a 1 dítě) - Tento balíček se skládá ze dvou dospělých lístků ( za plnou cenu ) a jednoho dětského ( se slevou 60% ).
  • 2+2 (2 rodiče a 2 děti) - Tento balíček se skládá ze dvou dospělých lístků ( za plnou cenu ) a dvou dětských ( se slevou 60% ).


Lyžařský přejezd z Harrachova do Jakuszyce absolvovalo sto běžců [HARRACHOV]
Mezinárodní veřejný lyžařský přejezd po trati Harrachov – Orle – Jakuszyce, který se jel za krásného slunečného počasí v neděli 13. března ze stadionu SJP Harrachov, pořádal v premiéře Klasický areál Harrachov (KAH), o.p.s. Prvního ročníku se zúčastnila stovka rekreačních běžců z Česka, Polska a Německa. Nejmladší účastnicí byla pětiletá Natálka Racková.
„Mezinárodní přejezd se jel jako propagační vzhledem k novému přeshraničnímu propojení lyžařské běžecké trasy z Harrachova do Polska. Na trati dlouhé 12 kilometrů bylo připraveno občerstvení v Orle a v cíli na stadionu v Jakuszycích. Každý účastník získal v cíli upomínkový předmět,“ uvedla Blanka Nedvědická, ředitelka KAH, s tím, že startovné se neplatilo.
Pořadatelé počítají s tím, že se mezinárodní přejezd pojede i v příštím roce.

 

Opět na téma "přehrada v údolí Jizery" [HARRACHOV]

přehrada v Harrachově V plánech ministerstva zemědělství zůstává horská přehrada Vilémov na řece Jizeře, přestože se proti ní už před pěti lety zvedla vlna odporu. Místní dodnes nevědí, jestli je přehrada odřízne.

"Pro vše bychom měli blíž do Polska. Přehrada by si vyžádala velké doprovodné stavby. Asi by se jednalo o tunelové propojení s Rokytnicí a prakticky od Kořenova na Mýtiny by muselo být přemostění," podotýká harrachovský místostarosta Oldřich Jakubec v článku, který znovu otevírá diskuzi na toto téma.

 

ANKETA: Vyberte stavbu, která nejvíc hyzdí Krkonoše [KRNAP]
Mezi nominovanými stavbami jsou megalomanské hotely z dob socialismu, novodobé apartmánové domy, nepodařené historické napodobeniny i zpackané rekonstrukce historických roubenek.
Hrůzu Krkonoš můžete vybírat do poledne 25. března.
Pokud vám ve výběru nevhodných staveb některá "hrůza" chybí, můžete ji uvézt v komentářích pod anketou, nebo v naší diskuzi na stránce: www.mesto-harrachov.cz/diskuze

go Největší hrůzu Krkonoš vybírejte zde

 

busline Yutong

Čínským autobusem do Prahy [HARRACHOV]
Na lince z Harrachova do Prahy začal jezdit autobus Yutong Vision čínské výroby.
Ve vozovém parku známé společnosti BusLine převažují jinak české značky SOR a Karosa. Čínský Yutong vystřídal na lince z Prahy do Harrachova právě Karosu. "Tento autobus už nebyl schopen konkurovat moderním vozům a navíc měl nedostatečnou kapacitu zavazadlového prostoru," řekl pro ČTK generální ředitel BusLine Tomáš Roubiček. Semilská Společnost BusLine (dříve ČSAD Semily a ČSAD Jablonec) také zajišťuje provoz speciálních skibusů pro odvoz lyžařů a běžkařů do Harrachova.

Krakonoš Peterka přivítal Harrachováky [LIBEREC]
Ve čtvrtek 17. března oslavil František Peterka, který ve známém televizním večerníčku ztvárnil hlavní postavu spravedlivého pána hor Krakonoše, krásných 89 let. K jeho narozeninám mu přijel do Liberce popřát Harrachovský Krakonoš se svojí družinou a Trautenberkem. "Pana Peterku bychom mohli poslouchat hodiny. Mluví o životě s obrovskou úctou a mnohokrát dokázal, že se umí s životem pořádně poprat" říkají všichni zůčastnění.

Krakonoš Peterka přivítal Harrachováky
Krakonoš Peterka přivítal Harrachováky
Krakonoš Peterka přivítal Harrachováky
Krakonoš Peterka přivítal Harrachováky

[ dh ]

Zdroje: mfdnes, busline

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS