Zpět      Tisk     Všechny články

Obří sněhový hrad byl dobyt

28.2.2011 v 12:01

Téměř 400 bojovníků zápolilo na obřím sněhovém hradě Harrachštejn. Zábavné akce se zúčastnili členové několika skupin historického šermu a dobrovolníci z řad diváků.

Harrachov, sněhový hrad

Velké množství přihlížejících diváků, kterým nevadil mráz bylo o poslední únorové sobotě svědky dobytí největší sněhové stavby v Česku harrachovského hradu Harrachštejna.

Během dobývání hradu armádou zbrojnošů i naverbovaných žoldáků z řad veřejnosti došlo i na popravu. Špeh, kterého vojáci chytili, skončil na šibenici. Zhruba za hodinu, za pomoci armády dobrovolníků byl hrad dobyt. Ignác Harrach z Harrachštejna jej získal zpátky a svého bratrance Oldřicha z Rokytnice, který si hrad neoprávněně přivlastnil, dal uvrhnout do hladomorny. Ovšem ne na dlouhou, podle pověsti se už za měsíc tihle dva šlechtici společně opili a uzavřeli smír. Konec bitvy ještě potvrdila závěrečná salva z děl.

Harrachov, sněhový hrad
Harrachov, sněhový hrad

Během dobývání však tato sněhová stavba neutrpěla díky vydatným panujícím mrazům z konce února žádné větší šrámy a tak široká veřejnost se může i nadále jeho krásou při návštěvě kochat.

ikl Další fotografie naleznete zde

IK O STAVBĚ HRADU
IK LOŇSKÝ HRAD

 

4x4 Škoda Park zavítal do Sportovního areálu Harrachov

Celodenním programem provázel Martin Dejdar. Koncert populární kapely Nightwork sledovalo několik stovek lidí. Několik obrázků naleznete v naší fotogalerii.

4x4 Škoda Park
4x4 Škoda Park

 

[ dh ] foto: P. Bůžek, O.Karásek 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS