Zpět      Tisk     Všechny články

Krakonošova družina v Praze

27.2.2011 v 21:30

Maskovaný průvod s klauny, trubači, ale i harrachovským Krakonošem prošel v sobotu centrem Prahy, zahájil tak tradiční karneval

Sídlo organizátorů karnevalu je v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici, odkud v sobotu po 15. hodině za bubnování a troubení vyšel maškarní rej Karlovou ulicí směrem na na Staroměstské náměstí. Ryčný průvod masek i s Krakonošem a jeho dužinou ve složení, policejní generál, Trautenberk, Kuba, Anče a hajný, kteří na všechny přihlížející mávali a rozdávali letáky s pozvánkami do Harrachova, prošel až k připravenému pódiu. Zde symbolicky převzali vládu nad městem a poté odstartovala soutěž masek.

Podle organizátorky Zlatuše Müllerové, která ve své masce přislíbila účast na Vítání jara s Krakonošem v březnu v našem městě, je cílem akce oživení oslav v době masopustu. Karneval se v Praze koná už popáté, letos se nese v duchu 18. století.

Vládce krkonošských hor při svém vystoupení využil skvělé příležitosti prezentovat před Pražany i všemi přihlížejícími akci Setkání s Krakonošem 2011 a pozval je na 19.března 2011 do Harrachova.

Zatímco harrachovská družina se loučila s Prahou a vracela se zpět do Krkonoš, tak Pražané se následujících deset dní do popeleční středy mohou těšit na vystoupení pouličních umělců, koncerty, bály v dobových kostýmech a hostiny.

Průběh akce si zde můžete prohlédnout na fotografiích.
Všichni se skvěle bavili a fotili se na památku.
krakonoš fotografie Praha
krakonoš fotografie Praha
krakonoš fotografie Praha
krakonoš fotografie Praha
krakonoš fotografie Praha
krakonoš fotografie Praha
krakonoš fotografie Praha
krakonoš fotografie Praha

Další fotografie budou umístěny ve fotogalerii

[ dh ]

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS