Zpět      Tisk     Všechny články

Krakonoš zase po harrachovsku

13.2.2011 v 18:57

Vítání jara se v našem městě neodmyslitelně nese v duchu tradiční akce Setkání s Krakonošem. Letos to připadá na opět třetí březnovou sobotu, tedy na 19.3.2011.

Často je z úst nejen harrachovských občanů slyšet, že tato akce s více než šedesátiletou tradicí již nějaký ten čas není, co bývala. Že se z ní vytratil ten správní místní duch a že převažuje komerce nad lidovou zábavou a tvořivostí. No, a s tím je třeba něco dělat. Současné vedení radnice si je také této skutečnosti vědomo a snaží se domlouvat na změnách, které můžou přinést návrat ke kořenům akce, tedy toho dobrého.

Krakonoš a jeho policie

Akce patří mezi ty největší v celých Krkonoších, koná se nepřetržitě již od roku 1946.

Letošní akce, která je v režii společnosti Ceremony by již některé žádoucí změny, a to především zapojení veřejnosti měla přinést. Důraz na zapojení Harrachováků je skutečně velký. Rada města kupříkladu vyzvala všechny své komise, aby se příprav a průběhu akce aktivně zapojily. Jako třeba na vymyšlení a realizaci atraktivních soutěží či programu pro návštěvníky. Velmi ceněna bude účast pokud možno co nejvyššího počtu zúčastněných masek, což dělá z této akce opravdu lidovou veselici. K aktivní účasti na průběhu akce se oslovují i harrachovské spolky a organizace. Prostřednictvím družebních aktivit město oslovilo i sousední a blízké obce, jako například Poniklou, kde dlouhodobě lidové zvyky zábavy udržují a mají tam výborné místní herecké ochotníky.

Pozadu nezůstanou ani naše dvě vzdělávací instituce, tedy základní škola a mateřská školka. Dětská tvořivost se bude moci, například projevit při výrobě plakátů, kdy z černobílé předlohy děti vytvoří ručně barevný poutač.

Zástupci školy zasednou také v porotě hodnotící masky, které se budou účastnit a zaregistrují se. Masky samozřejmě vstupné neplatí a totéž se to bude vztahovat na jejich rodiče, kteří svým malým ratolestem budou dělat doprovod.

Setkání s Krakonošem

Vítána je jakákoliv materiální podpora v podobě poskytnutých věcných cen do Krakonošovy tomboly. Na provozovně Turistického informačního centra v budově Městského úřadu bude možné také zakoupit v předprodeji vstupenku na tuto akci.

Podrobné programy samozřejmě budou s předstihem k dispozici, nicméně je dobré zmínit, že setkání s Krakonošem se místem konání letos měnit nebude. Tedy uskuteční se tradiční průvod městem, tedy od křižovatky u Karolíny až po centrum města. Zábavné atrakce budou k dispozici na osvědčeném Mileráku. V centru nebudou chybět stánky s občerstvením a suvenýry.

 

 

Shrnuto a potrženo:

Harrachováci, neváhejte oprášit své skříně a dejte prostor svým nápadům k účasti za masku. Vítány jsou rovněž nápady a možná aktivní účast při konání soutěží a srandy všeho druhu. Jedině tak lze harrachovské vítání jara opět změnit v peněžně nenákladnou lidovou veselici, kterou budou navštěvovat a třeba i závidět lidé z širokého okolí…

 

Tady
Info pro stánkaře
  SETKÁNÍ S KRAKONOŠEM

 

[ dh ] M. Soukup

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS