Zpět      Tisk     Všechny články

Obří hrad čeká na středověkou bitvu

6.2.2011 v 19:51

Stavba sněhového hradu Harrachštejn, atrakce, která na stadionu běžeckých tratí v Harrachově budí velkou pozornost, byla v uplynulém týdnu dokončena. Únorový program sněhového hradu vyvrcholí velkým dobýváním 26. února.

Hrad střeží socha rytíře v nadživotní velikosti, v hradním podzemí vede jedenáctimetrový tunel průjezdný na lyžích, přibyly nové brány, nádvoří, vnitřní schodiště, nechybí ani hladomorna.

Obří sněhový hrad

Letos je sněhová pevnost ze sněhových kvádrů podstatně větší než loni. "Hrad může být 30 metrů široký a 50 metrů dlouhý," řekl Vlastislav Fejkl ze Sportovního areálu Harrachov, kde obrovskou kupu sněhu proměnili v pevnost s věží a cimbuřími. Do jejího podzemí vede jedenáctimetrový tunel průjezdný na lyžích a lidé, kteří si ji přijdou prohlédnout, se mohou dostat až do hladomorny.

 

Otevření hradu proběhlo o právě uplynulém víkendu.

Během února se na něm budou střídat šermířské skupiny z okolí nebo pohádková odpoledne. V jednání je i vystoupení dětské šermířské skupiny ze Dvora Králové. Program vyvrcholí 26. února velkým dobýváním hradu. AKTUÁLNÍ INFORMACE O PŘIPRAVOVANÝCH AKCÍCH JSOU ZDE

"Akce proběhne, ať již hrad dobude počasí, nebo my. Bitvy se účastní kromě českých rytířů také skupiny slovenských a polských šermířů," dodává ředitel Sportovního areálu Harrachov Jiří Krejčí.

Rolba Rolba Rolba
O tom, že se dá tvořit sněhové dílo i rolbou, se každý mohl přesvědčit na vlastní oči

 

Z loňského hrádku je letos skutečný hrad.

Pokud bychom jej v příštím roce opět zdvojnásobili, už se nám na běžecký stadion nevejdou lyžaři, takže tudy cesta nevede. Spíše budeme sázet na kvalitu a množství doprovodných programů,“ říká Vlastislav Fejkl, provozní náměstek skiareál.

 

go Sněhový hrad 2010 byl dobyt - 21.2.2010

 

soutěže Video: V Příchovicích otevřeli ledový bar

 

[ dh ] zdroj: skiareal.com (facebook)

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS