Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov bude mít opět sněhového obra

21.1.2011 v 13:41

Po loňském úspěchu Harrachštejnu, největšího sněhového hradu v Česku, se na běžeckém stadionu u hotelu Skicentrum začíná rýsovat cimbuří sněhového hradu.

Sněhový hrad

Potřebnou hromadu sněhu vytvořili zkušení harrachovští zasněžovači pomocí dvou tyčových sněžných děl již v závěru loňského roku. Během oblevy získal stavební materiál potřebnou hustotu a trvanlivost, takže kombinací standardní středověké nevolnické práce a soudobé techniky stavba roste před očima.
rolba


Ještě větší sněhový obr

Letošní hrad by měl dětem poskytnout ještě víc zábavy ve formě velké klouzačky, kterou bude upravovat rolba a je také již zřejmé, že hrad bude podstatně větší. Ten loňský o rozměrech 40 x 25 metrů zdobily třináctimetrová věž a dvě menší bašty. více zde


Očekáváme, že hrad bude dokončen někdy počátkem měsíce února, v únoru by rovněž měly proběhnout hlavní hradní slavnosti - můžeme se těšit na středověkou hudbu, rytířské souboje a samozřejmě především dobývání hradu s účastí veřejnosti. Konkrétní termíny akcí samozřejmě zveřejníme zde na stránkách města Harrachova.

Sněhový hrad on-line

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS