Zpět      Tisk     Všechny články

Supermarket Norma otevřel své brány

17.12.2010 v 09:42

Po letech čekání, posouvání termínů a nejistoty se město Harrachov dočkalo otevření supermarketu Norma, jenž vyrostl při státní silnici ve směru na Polsko u autokempu.

První zákazníci z řad široké veřejnosti si sem s košíkem pro svůj nákup zavítali ve čtvrtek 16. prosince 2010.

V přípravách a následných krocích na postavení větší prodejny širokého spektra potravin a dalšího zboží se započalo ještě v předminulém volebním období městské samosprávy.

Během více než pěti let postupně svítala a zase zhasínala naděje, že se Harrachov zmíněného zařízení dočká. Několikrát se také měnil možný provozovatel z řad řetězců působících v tuzemsku. Tím se stala nakonec společnost Norma, jež má svoje domovské kořeny v Německu a na českém trhu obhospodařuje několik desítek svých diskontů. Harrachovská prodejna tohoto obchodního řetězce byla jako jedna mála v rámci této prodejní sítě postavena přesně na míru zmíněné obchodní společnosti.

Zákazníci zde najdou vše, co se týká základních i jiných potravin, drogerie i drobného zboží či textilu. Součástí marketu je i samostatná provozovna prodeje masa a uzenin patřící do sítě MADE.

Norma - vedení města Harrachov

„Samotnou výstavbu supermarketu jsme započali na konci měsíce července 2010 a dokončovací práce se nesly ve velmi hektickém tempu i s ohledem na povětrností podmínky, které nastaly s příchodem adventu. Samotná prodejna stále ještě hledá spolehlivé pracovníky na pozice prodavačů, rádi bychom zde měli trvale zaměstnaných zhruba deset osob. Další pracovní místa vytvořila také prodejna masny a uzenin.“  Sdělil Michal Schwarzkopf, vedoucí expanze Norma k.s., jenž spolu se svými kolegy představil zázemí a sortiment tohoto supermarketu představitelům vedení města Harrachov, a to v předvečer oficiálního zahájení provozu.

„Otevření této nové prodejny je pro Harrachov bezpochyby významnou událostí, přejeme jejím provozovatelům co nejvíce spokojených a vracejících se zákazníků z řad občanů i návštěvníků našeho města“, uvedla starostka města Eva Zbrojová během slavnostní prohlídky marketu. Ten bude v provozu denně od 7:00 do 20:00 hod, jeho součástí je bezplatné parkoviště pro zákazníky zde nakupující.

 

[ dh ] M. Soukup

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS