Zpět      Tisk     Všechny články

Bauhaus FIS Ski Jumping World Cup

12.12.2010 v 18:00

Letošní světový pohár skokanů v Harrachově byl zrušen, neuskutečnil se ani jeden závod. Poryvy větru o síle a přes 10 m/s a neustávající chumelenice vyhnaly skokany z můstku.

WORLD CUP

Termín začátku se posouval odrána od 9.30. Ještě okolo druhé hodiny zasvitla poslední naděje. „Hoši, rozcvičovat,“ volal Walter Hofer, skokanský šéf FIS, na skokany, postávající u bufetu u kabin. Jenže brzy přišlo další odložení a pak – definitivní konec.

s fotogalerie

„Prohráli jsme boj s přírodou, nejsme schopni garantovat bezpečnost skokanů,“ prohlásil nakonec Hofer. „Dole to možná nevypadá, ale nahoře rve vítr čepice z hlavy,“ doplnil Leoš Škoda, šéf českých skokanů, který se právě vrátil lanovkou z věže.

Vracení vstupného ze SP

--------------------------------- více zde

 

Sobotní závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Harrachově jury zrušila kvůli silnému větru. Pokud počasí dovolí, náhradou za něj by měl být jednokolový závod v neděli od 9.30 hodin. Oficiální nedělní závod by se měl uskutečnit od 14.00.

"Je nemyslitelné v takovém počasí skákat," uvedl ředitel skokanské sekce Mezinárodní lyžařské federace Walter Hofer a doplnil: "Bylo by to příliš nebezpečné." Vstupenky ze sobotního závodu platí i na neděli.

Fotografie: Světový pohár skokanů na lyžích 10.12.2010

„Je mi to líto, těšil jsem se na domácí můstek, pořadatelé udělali sto dvacet procent,“ řekl český reprezentant Jakub Janda.

--------------------------------- více zde

Téměř po třech letech se bude konat V Harrachově závod světového poháru.
V roce 2008 se na mamutím můstku létalo

Jako lídr celkového pořadí nyní odjede do Harrachova rakušan Thomas Morgenstern, který je se svými 325 body suverénně první. Kompletní výsledky nedělního závodu v LillehammeruWORLD CUP

 

Harrachov bude v lednu hostit i lety na lyžích - 7.-9. ledna 2011

Týden po Novém roce se závodníci do Krkonoš sjedou znova, aby zde bojovali o body v letech na lyžích.

Z posledního vítězství v leteckém závodě se tady radoval Janne Ahonen, když v únoru 2008 vyhrál za výkon 199,5 metrů.


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS