Zpět      Tisk     Všechny články

FOTO žurnál - Advent v Harrachově

29.11.2010 v 10:06

Slavnostním rozsvícením vánočního stromu začalo naplno adventní období v Harrachově. Hlavní projev přednesla starostka města Eva Zbrojová a vánoční strom rozsvítíl sám Krakonoš. Celou akci obohatilo zpívání koled a taneční vystoupení dětí z místích škol.

advent
advent
advent
advent
advent
advent
advent
advent
advent
advent
advent
strom
strom

 

Všechny fotografie najdete ve fotogalerii
Video z akce zde naleznete během 24 hod. videožurnál

 

Projev starostky města Evy Zbrojové na adventním rozsvícení vánočního stromu (28.11.2010)

 

Vážené dámy, vážení pánové, milé děti.

Vítám vás všechny na dnešním setkání. Další rok uplynul a my se opět setkáváme u rozsvěcení vánočního stromu, tradičně o první neděli adventní. Advent je doba čtyř týdnů, která předchází vánočním svátkům.
Každý z nás tyto čtyři týdny prožívá jinak.

Já, ač nejsem věřící, jsem se naučila Advent vnímat a svým způsobem ctít. I v naší rodině pečeme vánoční cukroví a doháníme vše, co se před zimou musí dodělat.

Dnes jsme zavěsili adventní věnec a každou neděli, počínaje tou dnešní, zapálíme jednu z jeho svíček. Při jejich svitu vzpomínáme na ty, kteří jsou daleko, a na všechny, se kterými jsem se před dlouhými lety setkávala u jednoho vánočního stolu a už si to nikdy nezopakuji.

Píši a telefonuji všem, které mám ráda a v celoročním shonu na ně nenalézám chvilku času. Advent je pro mě časem zamyšlení, pokory a každoročním pokusem změnit léty zažité stereotypy.

Dříve než předám slovo zpěváčkům z Tralaláčku a Andílkům z Čerťáku, kteří jsou hlavním a nejdůležitějším programem tohoto setkání, chci poděkovat jejich vedoucím a všem paním učitelkám, jak ze Základní, tak i z Mateřské školy za jejich celoroční práci pro děti i pro zdar tohoto setkání.

Současně děkuji i všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě dnešního podvečera.

Přeji vám, abyste si tento sváteční čas užili podle svých představ, krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku 2011.

A teď už předávám slovo Tralaláčku a Andílkům z Čerťáku.
Hezký kulturní a společenský zážitek.

 

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS