Zpět      Tisk     Všechny články

Aktivní dovolená, užívejte zimu naplno!

26.11.2010 v 08:46

Pro lyžování na horách v Čechách nenajdete lepší lokalitu než v Krkonoších. Ve Sportovním areálu Harrachov jsou samozřejmostí upravené sjezdovky a běžecké tratě, školy lyžování, půjčovny lyží, skibusy a stále oblíbenější večerní lyžování.


info Harrachov pro zkušené lyžaře
Horské středisko Harrachov nabízí ideální podmínky pro všechny náročné lyžaře a snowboardisty.

zima

Skiregion.cz Největší skiareál v České republice zastřešuje lyžařská střediska Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice a Příchovice společně nabízejí 6 lanových drah, 36 vleků, 40,5 km sjezdovek a 200 km upravovaných běžeckých tratí.

Samozřejmostí jsou kvalitní ski servisy, půjčovny lyžařského vybavení či lyžařské školy .

Lyžařské středisko Harrachov s řadou sjezdových a běžeckých tratí znají také dobře fanoušci skoků na lyžích. Na zdejších skokanských můstcích padlo několik světových rekordů a na závodech světového poháru se tu pravidelně potkává skokanská špička.
Příznivé počasí nyní hraje do not organizátorům Světového poháru ve skocích na lyžích v Harrachově, který by se měl konat 10.-12. prosince. více zde
ik 10. - 12. 12. 2010 - Světový pohár ve skocích na lyžích.

ik 7. - 9. 1. 2011 - Světový pohár v letech na lyžích.

zima

info Harrachov pro běžkaře
Krkonoše jsou protkány sítí upravovaných běžeckých lyžařských stop. Projekt krkonošského svazku měst a obcí svým rozsahem ojedinělý nejen u nás, ale i v zahraničí.

Běžkařské Krkonoše mají dvě páteře. Kondiční běžci využívají především Magistrálu, která se táhne od Harrachova přes pramen Labe, Mísečky, Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou do Žacléře.
Je protahovaná širokými rolbami a vyhovuje tedy bruslařům i klasikům. Navíc vede co nejvíce v lese a závětří, a dá se tedy v téměř celé délce využívat i za špatného počasí.

Můžete také navštívit famózně upravené běžecké tratě nedaleko Harrachova v polských Jakuszycích. Tento běžkařský ráj je stále častěji navštěvovanou příhraniční oblastí na polské straně Jizerských hor.

info Harrachov pro relaxaci
Jen si představte víkend nebo týden v lázních nebo wellness hotelu v Harrachově. Budou si Vás považovat a hýčkat, připraví Vám procedury, masáže a příjemné zážitky podle Vašeho přání. Můžete si zalyžovat, vyzkoušet běžecké trasy, nebo prostě nechat plynout čas u kávy nebo čaje v některé z kaváren.

zima

info Doporučené hotely s nabídkou wellness:

Wellnes Hotel Svornost

OREA Vital Hotel Sklář

Wellness Hotel Harrachovka

Hotel FIT FUN

Hotel Skicentrum

Hotýlek U hraběte Harracha

info Harrachov pro rodiny s dětmi
Nedotčená příroda, menší lyžařská střediska, lehké až středně obtížné sjezdovky, rodinné balíčky - to jsou ideální podmínky pro rodinnou dovolenou v Harrachově. Specialistou na děti v Harrachově je lyžařská škola B+B v Harrachově, která má vlastní "areálek" v lokalitě Zákoutí (u koupaliště) se třemi vleky. DVA DĚTSKÉ VLEKY "SNOW BEACH - BABY LIFT" vhodné pro děti a začátečníky jsou na Rýžovišti a provozuje je Lyžařská škola Classic. Další cvičná louka Hilbert pro děti je v samém centru města – na kopečku zvaném Milerák (za Rotundou).

info Harrachov pro snowboardisty
Svůj prostor na českých horách mají i snowboardisté. V Snowboardovém park vedle skokanských můstků a snowparku Jiskra Harrachov mohou změřit své síly zkušení borci, ale i začátečníci

zima

info Skialpinistické trasy

Správa Krkonošského národního parku v letošní zimní sezóně poprvé umožní skialpinistům zkusit své umění na osmi povolených trasách

info Harrachov pro netradiční zážitky
S historií Harrachova je úzce spjata výroba skla a ve zdejší sklárně s muzeem skla můžete vyzkoušet také pivní lázně. V pivovarské restauraci pro vás mají připraveny i večerní akce - stylová večeře v pivovaru Harrachov s tradičními pivovarskými specialitami a živou hudbou.

odkaz odkaz odkaz

zima


info SKIBUSem zadarmo do Harrachova

Zdarma Vás ráno dopravíme pohodlnými autobusy do Harrachova přímo ke sjezdovce a odpoledne zase zpátky domů. Nevěříte? Pojďte si to vyzkoušet! Skibusy lyžaře ráno přivezou a odpoledne odvezou. Bez starostí s odstavením auta a skipas zakoupený v autobuse je dokonce ještě levnější než přímo ve středisku!

odkaz odkaz

 

info Ubytování
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ v Harrachově a blízkém okolí
V současnosti databáze obsahuje 217 objektů v 12 kategoriích

Sněhový zpravodaj - každý den na hlavní straně webu
získejte všechny údaje najednou bez zdlouhavého hledání- Oficiální městské stránky Harrachov.cz

Lyže

ODKAZY

www.jiskraski.wordpress.com
www.skiareal.com
www.skiregion.cz
www.classicskischool.cz
www.zakoutiharrachov.cz
www.pivovarharrachov.cz
www.sklarnaharrachov.cz
sportcermak.harrachov.cz
www.skiploc.cz
www.jpk.cz
www.ggr.cz

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS