Zpět      Tisk     Všechny články

Trutnov i jeho neskutečnosti

10.11.2010 v 09:56

Na průřez tvorbou předního trutnovského výtvarníka Miloše Trýzny se můžete přijít podívat do neděle 14.11. 2010 do trutnovského Muzea Podkrkonoší.

Nikdo z trutnovských malířů nezmapoval ulice a zákoutí města jako malíř a člen Spolku podkrkonošských výtvarníků Miloš Trýzna (79). Důkazem toho je současná výstava jeho prací v Muzeu Podkrkonoší.

Mnohá zákoutí zachycená M. Trýznou již před desítkami let radikálně změnila svou podobu a mladším generacím tak už dávno nejsou známá. I v době fotografie má Trýznovo dílo mimořádnou dokumentární hodnotu. Autor zde představuje také podoby Trutnova, jak je zná jen jeho fantazie.
Výstava je věnována památce autorovy manželky Mgr. Lidmily Trýznové, která tragicky zahynula 10. srpna 2010.

Trýzna M.

Malíř Miloš Trýzna na vernisáži své výstavy v muzeu - Foto: Miloš Šálek

Miloš Trýzna používá téměř všech technik malby a kresby. Na výstavě najdete jeho kresby tužkou, rudkou, uhlem, pastelem a perem, kresby kolorované akvarelem i akvarely, malbu olejem pracovanou štětcem i špachtlí.

Výstava se nám pomalu chýlí ke konci, už jen do neděle 14. listopadu, tak si pospěšte!

go www.muzeumtrutnov.cz

 

Na Harrachovském informačním centru si můžete celoročně zakoupit pohlednice i grafické listy s krajinnými motivy Harrachova a okolí, které zde M. Trýzna namaloval převážně v posledních letech.

pohlednice krakonoš pohlednice vlak

 

INFO TIC Harrachov
  +420 481 529 600
  tic@harr.cz
  www.harr.cz


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS