Zpět      Tisk     Všechny články

Rozhovor s vítězem fotosoutěže

7.11.2010 v 19:10

„Stačil jsem udělat pár dalších záběrů a během několika minut opět kolem mě jen mraky a tma…“, popisuje autor vznik vítězného snímku Kotel

Pátého ročníku fotosoutěže na volné téma se zúčastnilo 212 fotografií. Zvítězila zimní fotografie "Kotel" od Vladimíra Kunce. Všem soutěžícím tímto děkujeme za zaslané fotografie.

Níže Vám přinášíme krátký rozhovor s autorem vítězného snímku.

Máte už nějaké úspěchy v soutěžích?
Fotosoutěže v poslední době již posílám zřídka. Pravidelně, každý měsíc, se zúčastním pár snímky fotosoutěže Kudy z nudy.

Kde jste se o fotosoutěži dozvěděl? Byla to náhoda?
O Vaší fotosoutěži jsem se dozvěděl z internetových stránek města Harrachov. Hledali jsme ubytování u Vás a zaujala mě Vaše fotosoutěž.

foto

Jaká témata fotíte nejraději?
Téma fotosoutěže mě bylo blízké, protože rád fotím krajiny a Krkonoše mám moc rád.

Jak často navštěvujete Harrachov popř. Krkonoše?

Jezdíme sem minimálně pětkrát do roka. Nejraději na nejčastěji do Harrachova nebo "Špindlu".

Musím přiznat, že v Harrachově se většinou ubytováváme v konkurenčním hotelu (naproti), než v tom, který spolupracuje na Vaší fotosoutěži. V lednu máme v plánu, že to napravíme a ubytujeme se ve Skláři.

Umístil jste do naší galerie ještě další fotografie ze zimních Krkonoš, znamená to, že nejraději fotografujete právě zde a v tomto období?

Jinak fotím především Šumavu, ale Krkonoše mám taky moc rád.

Jakou používáte fototechniku? 

Fotím zásadně Nikonem.

foto foto

Upravujete své fotografie v počítači?
Fotografie v PC malinko upravuji. Je ale zajímavé, že takhle moje vítězná fotka je jen nepatrně upravovaná. Ta atmosféra v reálu skutečně byla taková.

Je to silně působivý snímek, můžete nám prosím přiblížit, za jakých okolností vznikl?
To jsem vyrazil jednoho lednového dne z Míseček k Vrbatově boudě. Celou cestu jsem šel v mracích a mlze. Když jsem dorazil k cíli, Vrbatovka nebyla ani z dvaceti metrů vidět a navíc bylo po čtvrté hodině a již měli zavřeno. Takže trochu naštvaný jsem se začal vracet. Najednou se ale nade mnou otevřela modrá obloha. Hned jsem si řekl, že by se to mohlo rozehnat a začal jsem se vracet k Boudě a dál k výhledu na Kotel. Tak vznikla tato fotografie. Stačil jsem udělat pár dalších záběrů a během několika minut opět kolem mě jen mraky a tma.

Můžete nám slíbit, že se opět zúčastníte už nyní připravovaného šestého ročníku naší fotosoutěže?
Jak již jsem řekl, do Krkonoš se opět chystáme a pokud se mi podaří něco nafotit, rád se Vaší fotosoutěže zúčastním.

 

Panu Vladimíru Kuncovi bych chtěl touto cestou poděkovat za rozhovor a popřát mu dobré světlo na pořízení dalších skvělých snímků.

 

Velký úděl v uskutečnění letošním fotografickém klání má také náš hlavní sponzor hotel OREA Vital Hotel Sklář****, bez kterého by letošní fotosoutěž, díky poskytnutí podpory pro hlavní cenu (GPS GARMIN), nebyla tak atraktivní. Tímto mu ještě jednou děkujeme.

 

info Protože zimní sezona je na spadnutí a krásná zimní krajina je výtečnou inspirací pro vznik fotografií, rozhodli jsme se připravit další soutěž, která bude tentokrát na zimní téma. Detaily zveřejníme v brzké době, proto sledujte stránky města - harrachov.cz a foťte o stošest.


[ dh ]

image VÍTĚZNÁ FOTOGRAFIE

Ostatní snímky si můžete prohlédnout zde.

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS