Zpět      Tisk     Všechny články

Nová turistická a lyžařská mapa

14.10.2010 v 09:08

Zajímavou mapu s netradičním výřezem krajiny na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor vydalo počátkem tohoto léta v obou pohořích dobře zavedené mělnické Nakladatelství ROSY, Rohlík a syn.

Mapa v turisty oblíbeném podrobném měřítku 1: 25 000 byla vydána při příležitosti obnovení provozu na železniční trati mezi Szklarskou Porębou a Harrachovem. (více)

Už vzhledem k podtitulu mapy jsou na ní červeným podkladem zvýrazněny názvy stanic a zastávek na železniční trati spojující Tanvald, Harrachov a Szklarskou Porębu. A uvedeny jsou i ty nové, které v době vydání mapy ještě nebyly v provozu (zastávky Desná – Pustinská a Desná – Riedlova vila nebo v Polsku Szklarska Poręba Huta za bývalou sklárnou Julia).

Mapa pochopitelně obsahuje i standardní a čerstvě aktualizovanou turistickou náplň, tedy kromě turistických cest (u polských je uvedena vzdálenost mezi rozcestími v minutách) také cyklotrasy a trasy vhodné pro vozíčkáře (Jizerské hory).

Vzhledem k tomu, že mapa je připravena jako celoroční, nMapa-náhledajdete tu i sjezdovky a lyžařské běžecké tratě. To je dost důležité v případě střediska běžeckého lyžování v Jakuszycích (areál Biegu Piastów), v současnosti již velmi často vyhledávaného i českými běžkaři – zřejmě poprvé se tak na českou mapu dostala tato rozsáhlá síť upravovaných tratí, a to včetně příslušného číslování na rozcestích.

Mapa má neobvyklý výřez, který je zvlášť výhodný pro návštěvníky Harrachova, neboť toto středisko je umístěno téměř ve středu listu. V rozích mapy (přibližně) leží Horní Mísečky, Tanvald, Malá Jizerská louka a Szklarska Poręba Dolna, ve směru východozápadním to je od Vysokého Kola po Souš, ve směru severojižním od polskojizerského Vysokého hřbetu po Rokytnici.

Na zadní straně je k obvyklým turistickým a vlastivědným informacím přidána také jednoduchá mapa krkonošsko-jizerskohorské oblasti s vyznačením železniční trati Liberec – Jelení Hora se všemi zastávkami; pod ní je pak sestrojen podélný profil jejího nejzajímavějšího (v české části „zubačkového“) úseku mezi Tanvaldem a Szklarskou Porębou.

 

Doporučená cena skládané mapy formátu 765 × 580 mm je 45 Kč, avšak přímo u vydavatele (Nakladatelství ROSY) ji pořídíte o dvacet korun levněji.

Objednat ji můžte i na stránkách MAPY KIWI

 

Pomezí Krkonoš a Jizerských hor - Pogranicze Karkonoszy i Gór Izerskich
Jiří Rohlík - Rosy, Rohlík a syn
Sportovní 2723/19
Mělník
27601
Kontaktní údaje:
Telefon:315625525
Fax:315625525
Email: rosy.rohlik@tiscali.cz

 

 

Další zajímavé mapy ke stažení

Jizerské hory 1:25 000 (12 MB)
Velmi podrobná a obsáhlá mapa Jizerských hor v měřítku 1:25 000.
Krkonoše - dlouhé cyklosjezdy (1 MB)
Cyklobusem a lanovkou se i s kolem vyvezete co nejvýše a potom se vydáte z kopce.


[ dh ] zdroje: Časopis Krkonoše - Jizerské hory, Horydoly.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS