Zpět      Tisk     Všechny články

Slavnostní zahájení výstavby marketu

27.7.2010 v 11:14

Starosta T. Ploc se zástupci řetězce Norma včera zahájili stavbu velkoprodejny potravin v Harrachově, hotová má být v listopadu.

zahájení stavby velkoprodejny potravin v Harrachově

Harrachov s 1 700 stálými obyvateli se hlavně přes zimní sezonu mění na menší okresní město. Turisté i místní se pak potýkají s problémy nákupu potravin. Od nové zimní sezony by to mělo být minulostí.

„Bylo to zoufalé a prodejna je jednou z mála věcí, která nám chybí. Myslím, že se tím naše rekreační středisko zkvalitní,“ uvedl starosta Tomáš Ploc, když včera se zástupci řetězce Norma poklepal na základní kámen. 15. listopadu by se měli opět sejít. Tentokrát již s nákupními košíky.
Vzniku nové prodejny již mnozí nevěřili a městem se šířili zvěsti, že místo prodejny vzniknou další apartmány. „Za počáteční zdržení mohou nevyjasněné majetkové vztahy. Původní investor, který od města koupil pozemky, je vzápětí prodal společnosti Norma. Na pozemku už byly některé práce provedeny a vyrovnání nebylo dlouho vyřešené,“ vysvětluje Ploc jednu z příčin pětiletého zdržení stavby.

Norma

Rozhodli jsme se postavit Normu podle našich představ, v podobných rozměrech a dispozici jako je v Německu a nikoliv to, co bylo naplánováno dřív na základě projektu společnosti Plus. Museli jsme proto přepracovat dokumentaci,“ uvedl zástupce řetězce Norma Michal Schwarzkopf.

Nová prodejna bude mít 1 100 metrů čtverečných. Další metry budou patřit řeznictví a popřípadě lahůdkám. U prodejny bude 76 parkovacích míst.

 

[ dh ] zdroj: mfdnes

 

V pondělí započne dlouho očekávána výstavba marketu NORMA.

Po letech čekání, posouvání termínů a nejistoty opět svítá naděje, že se před nastávající zimní sezonou horské středisko Harrachov dočká očekávaného provozu prvního supermarketu.

Norma v Harrachově

V pondělí 26.července 2010 ve 14:00 hod zástupce investora (spol. Norma k.s.) společně s vedením Města slavnostně zahájí výstavbu samotného objektu budoucího supermarketu v Harrachově.

V přípravách a následných krocích na postavení větší prodejny širokého spektra potravin a dalšího zboží se započalo ještě v minulém volebním období. Během více než pěti let postupně svítala a zase zhasínala naděje, že se Harrachov zmíněného zařízení dočká. Několikrát se také měnil možný provozovatel z řad řetězců působících na českém trhu. Tím bude nakonec společnost Norma, jež má svoje domovské kořeny v Německu a na českém trhu obhospodařuje několik desítek svých diskontů.
Norma

„Harrachov se svým počtem stálých obyvatel jistě nepatří do prioritního hledáčku v rozvojových plánech obchodních řetězců. Proto také se jednání o samotné realizaci marketu dlouho vedla a mívala značně nejistý výsledek. Nicméně po část roku, hlavně v zimní sezoně, se naše středisko dá co do počtu se zde pohybujících lidí přirovnat k malému okresnímu městu. Stávající obchodní infrastruktura pak na to nemůže patřičně reagovat. Jako samospráva města také dobře z průzkumů víme, že si existenci tohoto typu prodejny přeje většina zde žijících obyvatel. Vím, že slibovaných termínů dokončení výstavby již byla řada, ale díky skutečně aktivnímu přístupu německé centrály společnosti Norma se přetavení vize ve skutečnost stává v mých očích skutečně reálnou.“ Říká harrachovský starosta Tomáš Ploc, jenž se slavnostního zahájení výstavby supermarketu zúčastní.

 

Závěrem připomeňme, že slavnostní zahájení výstavby marketu Norma v Harrachově se uskuteční v pondělí 26. července 2010 ve čtrnáct hodin na staveništi tohoto objektu, které nachází u státní silnice vedoucí do Polska naproti místnímu autokempu.

[ dh ] M. Soukup

 

Články na stejné téma

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS