Zpět      Tisk     Všechny články

Lidé si zvolí Miss louku

12.7.2010 v 09:13

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) vyhlásila soutěž o nejkrásnější krkonošskou louku s názvem Miss louka. Cílem je zvolit nejkrásnější květnatou louku na území Krkonoš.

Louka Harrachov

Na nominaci vaši nejoblíbenější, nejkrásnější, nejpestřejší, zkrátka nej-krkonošské louky na titul Miss louka 2010 máte ještě zhruba jeden měsíc (do 16.8.2010).

Stará se vaše rodina již po generace o pěknou květnatou louku?
Nebo ji znáte jen ze svých toulek po Krkonoších? Miss louka 2010
Chtěli byste se podělit o příběh té „Vaší louky“ s ostatními?


Představte vaši louku – co pro vás znamená a čím je výjimečná.
Které živočišné či rostlinné druhy louka hostí, jaký je z ní výhled, jaké časy již pamatuje, ve kterém ročním období je pro Vás nejkrásnější? Způsoby ztvárnění příběhu mohou být rozmanité stejně, jako je pestrý život na louce. Osobitě pojatý literární příběh doplňte pohledem na louku (současné a staré fotografie, kresby, akvarely, detaily lučních květin).

 

Kdo může poslat přihlášku?

Vlastník louky, ten, kdo na ní hospodaří, i ten, který ji zná pouze z pohledu poutníka.
Soutěžit mohou travní porosty bez ohledu na způsob obhospodařování – louky i pastviny.
Uzávěrka přihlášek je v pondělí 16. srpna. Účastník by do přihlášky měl uvést kromě svého jména, a příjmení, adresy, kontaktního telefonu nebo emailu a svého vztahu k louce také její její pomístní název, zákres v mapě a slovní popis lokality.

Z přihlášených příběhů luk vybere odborná porota ty nejzdařilejší (výtvarné zpracování, originalita, botanická hodnota louky…), které budou vyhlášeny v pátek 27. srpna 2010 před ukončením výstavy Květy, stébla, kořínky v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí.

Oceněné louky se budou moci pyšnit dřevěnou cedulkou s titulem Nejkrásnější krkonošská louka.

Své příběhy zasílejte na adresu:
Správa KRNAP, Oddělení ochrany přírody
Dobrovského 3, 543 01 Vrchlabí.
Na obálku ještě prosím připište Miss louka.

V případě dotazů se obracejte na koordinátorku soutěže Kláru Pohlodkovou:
email: kpohlodkova@krnap.cz, tel.: 603 853 907

Nominace už se utěšeně scházejí a mají nejrůznější podobu, včetně veršované. Je jen na vás, které louky se dostanou do finále historicky prvního přátelského klání o titul!

 

INFO

KVĚTINY, STÉBLA, KOŘÍNKY aneb krkonošské louky vyprávějí. Výstava je otevřena od 26. května do 29. srpna 2010 denně mimo pondělí od 8 do 17 hodin v ambitu augustiniánského kláštera ve Vrchlabí.

 

[ dh ] zdroje:krnap.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS