Zpět      Tisk     Všechny články

Otevření cyklotrasy Terex - Vosecká bouda

4.6.2010 v 21:31

Otevřením nově vyhrazené cyklotrasy z cesty Terex
na Voseckou boudu byla oficiálně zahájena letní turistická sezóna
v Krkonoších.

Jan Hřebačka a Jan Sobotka stříhají pásku.
Jan Hřebačka a Jan Sobotka stříhají pásku.

U odbočky z cesty Terex na Voseckou boudu byla dnes ( 4.6.2010) za účasti ředitele KRNAP Jana Hřebačky a předsedy Svazku měst a obcí Krkonoše a vrchlabského starosty Jana Sobotky slavnostně přestřižena páska na této nové cyklostezce.

„Na letní sezonu jsme dobře připraveni,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Důkazem toho je i nová cyklotrasa odbočující z Terexu na Voseckou boudu, kterou jsme dnes oficiálně představili,“ dodal. Cyklotrasa bude oficiálně otevřena až k 1. červenci, účastníci dnešní akce tak měli mimořádnou možnost si ji projet již s měsíčním předstihem. Být mezi prvními cyklisty na nové stezce si nenechali ujít ani provozovatelé Turistického informačního centra v Harrachově manželé Zapletalíkovi.

U odbočky z cesty Terex na Voseckou boudu U odbočky z cesty Terex na Voseckou boudu
U odbočky z cesty Terex na Voseckou boudu U odbočky z cesty Terex na Voseckou boudu
turistická sezóna zahájena turistická sezóna zahájena
turistická sezóna zahájena turistická sezóna zahájena
Vosecká bouda

 

Při oficiálním zahájení letní sezony byl také slavnostně pokřtěn nový minibus Správy KRNAP, který bude využíván v rámci environmentálního vzdělávání. Že se jedná o minibus pro děti, je evidentní již z polepů, které tento minibus zdobí. Ředitel Hřebačka je pokřtil slovy:

„Z polepů minibusů se na nás dívají samé šťastné a veselé děti. Věřím, že naše ekovýchovné programy Nás učí příroda budou děti opravdu tak těšit a budou pro ně přínosem.“
Minibus Krnap

 

 

[ dh ] foto, video: dh

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS