Zpět      Tisk     Všechny články

Mistrovství světa 2014 je naše!

4.6.2010 v 17:40

Po dvanácti letech se vrací do Harrachova pořadatelství světového šampionátu v letech na lyžích. Včera (tedy ve čtvrtek 3.6.2010) o tom rozhodlo předsednictvo Mezinárodní lyžařské federace na kongresu v turecké Antalyi.

prezentace na kongresu v AntalyiT.Ploc

Bude to v pořadí čtvrté mistrovství světa, které se na našem „mamutu“ uskuteční. To první se zde konalo v 1983.

Harrachov byl jediným kandidátem na pořádání tohoto vrcholného leteckého podniku a celkem pro něj hlasovalo patnáct ze šestnácti členů předsednictva. Úderem 19:20 hodiny pak tento výsledek oznámil prezident FIS Gian Franco Kasper.

Tím v našem realizačním kandidátském táboře zavládla velká radost.

Fis Skifluing 2014 Harrachov„Přesto, že jsme byli jediným kandidátem a hlavní boj se vedl již dříve na diplomatickém poli, delegáty jsme navíc přesvědčili pečlivou přípravou celého projektu i závěrečnou prezentací přímo na kongresu v Antalyi“. Sdělil harrachovský starosta Tomáš Ploc. Kandidatura byla však jen jedním důležitých kroků. Nyní harrachovské pořadatele čeká další nelehká práce. Bude totiž potřeba ještě více zmodernizovat celý areál velkých skokanských můstků. Plánována je, například nová ohřívací místnost pro závodníky, a to přímo na nájezdové věži a na dojezdu můstku má také vyrůst nová budova zázemí pro organizační výbor. Nedílnou součástí příprav na šampionát bude také jeho propagace, především na fanoušky letů v zahraničí, velkým přáním pořadatelského týmu bude naplnit tento největší skokanský areál zhruba padesáti tisíci diváky.

Již o nadcházející sezoně se budeme moci těšit v Harrachově na uspořádání dvou závodů Světového poháru ve skocích na lyžích (11.- 12.prosince 2010) a následně poté i Světový pohár v letech na lyžích (8.-9.ledna 2011). Nezbývá než si přát příznivé povětrnostní podmínky…

[ dh ] MS, z podkladů MFD

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS