Zpět      Tisk     Všechny články

Boj o MS 2014 vrcholí

31.5.2010 v 11:32

Harrachov bude tento týden bojovat v Antalyi o přidělení pořadatelství FIS mistrovství světa v letech na lyžích 2014. Pokud Harrachov pořadatelství získá, půjde již o čtvrtý šampionát, který se pod Čertovou horou uskuteční.

antalya1


Kongres Mezinárodní lyžařské federace (FIS), který o pořadateli rozhodne, začíná v Turecku již zítra.

„V Harrachově bylo mistrovství světa v letech naposledy v roce 2002, proto věřím, že pořadatelství na rok 2014 získáme. Na světě je pouze několik mamutích můstků, a pořadatelství šampionátu tak vychází přibližně na každých deset let,“ říká Rostislav Jozífek, prezident organizačního výboru. Tato tradice přitom sahá až do osmdesátých let. První mistrovství světa v letech se v Harrachově uskutečnilo v roce 1983, další v roce 1992 a poslední, již zmiňované v roce 2002.

antalya1Pracovní skupina, která bude Harrachov na kongresu reprezentovat, včetně se starosty Harrachova Tomáše Ploce, již připravila reprezentační stánek. Zástupci Harrachova mají před sebou nabitý program. Čeká je několik prezentací v rámci kandidatury na MS 2014 a rovněž provoz prezentačního stánku. Jeho pomyslné dveře se v kongresovém hotelu Sheraton otevřou 31. května, kdy prezident Mezinárodní lyžařské federace a členové jejího předsednictva zahájí obchůzku všech kandidátských stánků. Kromě informací o kandidatuře Harrachova a drobných reklamních předmětů čeká na návštěvníky i typický český artikl – točené pivo.

[ dh ] skiflying-harrachov.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS