Zpět      Tisk     Všechny články

V Harrachově preferována pravice

31.5.2010 v 11:13

Kdyby se letošní sněmovní volby měřily výsledkem v harrachovském volebním okrsku, dala by dohromady pohodlnou vládní většinu pravice reprezentovaná dvěma politickými stranami, tedy ODS a TOP 09.

Magická Krakonošova stezka

Občanští demokraté zde získali od voličů přesně 259 hlasů (27,32%) a ještě zajímavější výsledek tu zaznamenala „Topka“, které hlas odevzdalo 237 voličů, což v součtu činí rovných 25%. Až třetí příčka patří vítězným celorepublikovým sociálním demokratům (v Harrachově utržili 157 hlasů – 16,56%). Na pět procent ještě získaly Věci veřejné (99 hlasů – 10,44%) a komunisté (51 hlasů – 5,37%).

Volební účast o něco málo převýšila celostátní průměr, neboť zde se k urnám dostavilo 64,65% oprávněných voličů. Nutno dodat, že se nemalou měrou na tomto výsledku podíleli i voliči přespolní, tedy ti, kteří hlasovali na volební průkaz. Těch zde celkem odvolilo 127. Největší počet preferenčních hlasů zde získal místní občan, kandidující jako lídr socialistů Pavel Ploc (celkem 40 přednostních hlasů – 25,4%). Vedle tohoto známého sportovce a nynějšího poslance kandidovali do sněmovny ještě další dva jiní Harrachováci, a to Jindřich Nestler s Pavlou Komárkovou za DSSS.
Volby - výsledky Harrachov

Jinak největší nápor voličů zaznamenával náš okrsek během celého pátečního odpoledne, kdy se před volební urnou tvořily povážlivé davy. Sobotní den již byl o poznání uvolněnější. Úplně prvním hlasujícím zde byla slečna Andrea Nováková a tím posledním voličem rovněž mladá slečna Renata Lisičanová, jež odvolila krátce před sobotní druhou hodinou. Pak se již volební místnost na městském úřadě uzavřela a volební komisi čekalo skoro tří hodinové počítání hlasů a preferencí, tak aby se vše pak mohlo dovézt na sběrné místo do Tanvaldu.

Mezi kuriozitu lze také uvést to, že jeden z mladých voličů po zjištění, že má všechny své doklady totožnosti neplatné, nelenil, v sobotu ráno si zajel do Liberce, kde obstaral fotografie, cestou zpátky si v Tanvaldu vyřídil narychlo občanský průkaz a s ním pak v klidu u nás odvolil.

Celkové výsledky za harrachovský volební okrsek přinášíme níže, kompletní a všemožná data získáte ze stránek www.volby.cz, které provozuje Český statistický úřad.

 

Občanská demokratická strana
získali 259 hlasů (27.32 %)
TOP 09
získali 237 hlasů (25 %)
Česká strana sociálně demokratická
získali 157 hlasů (16.56 %)
Věci veřejné
získali 99 hlasů (10.44 %)
Komunistická strana Čech a Moravy
získali 51 hlasů (5.37 %)
Součet ostatních (11)
získali 145 hlasů (15.24 %)

 

Kompletní výsledky najdete zde»

 

[ dh ] ms

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS