Zpět      Tisk     Všechny články

Koncem května se opět rozjedou cyklobusy

18.5.2010 v 13:59

Krkonošemi a v Podkrkonoší začnou od soboty 29. května 2010 opět projíždět autobusy vybavené pro přepravu jízdních kol. Síť linek propojujících hory ze západu na východ a z jihu na sever.

cyklobusy


Přípoji z Vrchlabí se dopravíte do Harrachova, Pece pod Sněžkou, do Špindlerova Mlýna a na hraniční přechod s Polskem na Špindlerovu boudu. Přímým spojením z Úpice přes Trutnov na Pomezní Boudy. Linkou ve směru Hradec Králové, Hořice, Kuks, Dvůr Králové, Vrchlabí a zpět.

Jízdní řády jsou k dispozici na autobusových zastávkách nebo v krkonošských informačních centrech. Vydáno je 50 tisíc kusů propagačních letáčků, s jízdními řády a tipy na výlety, ale také upozorněním, že v případě mimořádně velkého počtu zájemců mohou být cyklobusy na trase opožděny
Cyklobus jede v květnu a červnu vždy o víkendech. Během hlavních prázdnin denně. V září ve čtvrtek, sobotu a neděli.

Cyklobus je v provozu díky finančnímu přispění Královéhradeckého (grant) a Libereckého kraje (zařazení linky do základní dopravní obslužnosti), příspěvkům Města Trutnov, Sdružení Podzvičinsko a Svazku obcí Jestřebí hory i organizační práci a vlastním finančním prostředkům Krkonoš – svazku měst a obcí.

Mapa CyklobusyLinka cyklobusu je pravidelnou autobusovou linkou na uzemí Krkonoš. Všechny cyklobusy na těchto linkách jsou speciálně upraveny k přepravě minimálně 15 jízdních kol. Cyklobus samozřejmě také nabízí přepravu po Krkonoších pěším turistům.

Krkonošské cyklobusy provozuje Krkonoše - Svazek měst a obcí

[ dh ] zdroj: Krkonose.eu

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS