Zpět      Tisk     Všechny články

Smržovský jarmark 2010

14.5.2010 v 10:31

Prolínání - Sen o Jizerských horách 2010 aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel Sobota 22. května, lesopark u Parkhotelu od 9 hodin, vstup volný

Sen o Jizerských horách 2010


Víte, co zajímavého se vyrábí v Jizerských horách, Českém ráji a třeba i dále v „kraji“?

V sobotu 22. května se vám ve Smržovce představí drobní řemeslní výrobci a výrobci potravin zejména z Jizerských hor, Českého ráje, Frýdlantska a Krkonoš, mnozí z nich jako kovář, přadlena a další svoji dovednost také předvedou, některé techniky si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet. Letos poprvé na Prolínání s radostí přivítáme mistra houslařského, který výrobu houslí návštěvníkům představí a předvede.

Víte, co zajímavého se vyrábí v Jizerských horách

Doprovodný program je orientován především na děti a tvoří ho téma přírody Jizerských hor a její ochrany, divadlo, korálkování, malování na trička, povídání a soutěž „Jak žijí včely“, vědomostní soutěže „Ten kdo ví, kam se co hází, bez odměny neodchází“, projížďky na koních, lanolezení v korunách stromů, přehlídka domácích užitkových zvířat i s jejich mláďátky a mnoho dalšího.

Oblíbenou a již tradiční součástí dne je ochutnávka domácích dobrot „Přineste prosím s sebou svoji buchtu“. Pečete či vyrábíte štrúdl, kompot, víno, špek, kořaličku, med, klobásku, či jakoukoli jinou dobrotu a zatím vás chválí „jen“ vaše nejbližší rodina a sousedé? Přineste ochutnat i těm, kdo by se k vaší dobrotě jinak nedostali. Nabídneme ji ve stánku o.s. Michael po kouskách nebo po kapkách za poplatek dobrovolný či mírný a celý výtěžek bude věnován na další opravu interiéru smržovského kostela sv. Archanděla Michaela, jehož prohlídka je součástí akce, a na nákup výtvarných potřeb pro děti ze smržovské mateřské školy.


Dalším zastavením na procházce lesoparkem bude oblíbený stan jizerskohorských jídel nabízející jídla tradiční pro kraj Jizerských hor.

Tímto dnem chce Město Smržovka nabídnout alternativu k obvyklým akcím tvořeným nabídkou cukrovinek a asijského zboží a místním drobným výrobcům pomoci s propagací.

Smržovský jarmark Smržovský jarmarkInformace pro stánkaře - máte-li zájem o účast v letošním ročníku, pište na magda.rajtarova@smrzovka.cz.

Více informací zde

[ dh ] zdroj: smrzovka.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS