Zpět      Tisk     Všechny články

V Desné začalo dřevosochání

12.5.2010 v 07:07

Začal devátý ročník akce nazvané SYMPOZIUM DESNÁ 2010 – „Dřevosochání motorovými pilami“, který letos s podtitulem „Nebuďme k sobě lhostejní“ pořádá město Desná za podpory Libereckého kraje.

Dřevosochání Dřevosochání

Více než desítka sochařů začala pracovat na výrobě uměleckých soch, aby podpořili Oblastní spolek Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou. Do soboty 15. května tak může široká veřejnost sledovat, jak se z těžkých beztvarých kmenů pod rukama umělců rodí dřevěné sochy a plastiky. Kromě děl sochařů mohou všichni návštěvníci od pátku 14. května obdivovat, případně si i vyzkoušet práci uměleckého kováře, dráteníka a keramika..

Víkendové finále setkání sochařů v Desné je spojeno s bohatým kulturním programem.

V pátek během hudebního večera vystoupí od 19.00 hodin populární folková skupina Jablkoň. Sobotní program začne v 15.00 a 16.00 hodin pohádkou O dvou kašparech pro nejmenší v podání pražského divadla Bořivoj. V 17.00 se za asistence Oblastního spolku ČČK v Jablonci nad Nisou naučíme, jak rozdýchat Evičku (prezentace Oblastního spolku ČČK v Jablonci nad Nisou včetně ukázky správného poskytnutí první pomoci). Ve 20.00 hodin pozveme malé i velké diváky na divadelní představení Pulcinella virtuózního slovinského loutkoherce Matiji Solce.

Dřevosochání Dřevosochání


Tradiční večerní vernisáž

Slavnostní tečkou za IX. ročníkem této charitativní akce bude tradiční večerní vernisáž ve 21.30 hodin. Zahradu Riedlovy vily zalije tajemné světlo loučí a svíček a za zvuku etnických bubínků, které dodají celkové atmosféře mystičnost, se rozloučíme představením všech umělců a jejich prací a zhlédneme dokument o průběhu uplynulého týdne tvorby promítaný přímo na stěnu Riedlovy vily.

[ dh ] zdroj: mesto-desna.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS