Zpět      Tisk     Všechny články

Nejlepší rajská je z Harrachova

5.5.2010 v 08:11

Absolutním vítězem soutěže Czech Food Cup se stala harrachovská restaurace Bellevue. Úspěšný tým tvořil Petr Fiala, šéfkuchař z Bílého Hořce, a kuchař Lukáš Tesař.

Petr Fiala

Finále tohoto gastronomického klání se konalo v sobotu v Karlových Varech, kde se mezi sebou utkalo celkem 15 restaurací z celé České republiky.

Od února do dubna se uskutečnilo celkem pět regionálních kol. V každém z nich se mezi sebou utkaly restaurace, které mají certifikát Czech Specials, a ty nejlepší se dostaly do celonárodního finále.

V regionálních kolech i v sobotním národním kole se soutěžilo vždy se dvěma pokrmy. Prvním byla národní specialita, kterou organizátoři pro každé kolo určili, a v Karlových Varech to byla rajská omáčka. Druhým soutěžním jídlem byla regionální specialita, kterou si mohly restaurace zvolit samy. Vítězná restaurace Bellevue tak odbornou porotu oslnila nejen svojí rajskou omáčkou, ale také vepřovou panenkou s hříbkovou omáčkou s noky.


Kuchařští mistři zvažovali, z čeho rajskou uvaří.

Jestli z čerstvých rajčat, nebo dají přednost rajskému protlaku. Protože ale prý není ještě pravá rajčatová sezona, dostal přednost protlak. „Co rajská, to jiná chuť. Někdo má radši sladší, jiný kyselejší. Někdo přidává perník, jiný skořici. Já osobně preferuji sladší a používám skořici. Rajská určitě patří k české klasice,“ říká šéfkuchař Fiala. Rozhodování, čí jídlo je to nejchutnější, nebylo snadné. „Mistrovské variace hodnotili porotci po stránce vizuální a také chuťové. Kromě samotné omáčky je zajímaly i knedlíky a maso,“ uvádí Pavel Klicpera z pořádající České centrály cestovního ruchu – Czech Tourism.

Orea hotel Bílý Hořec restaurace Bellevue


Hotel Bílý Hořec - Bellevue restaurant
restaurace, letní terasa / zahrádka
adresa: Harrachov 178, 51246 Harrachov
www: www.orea.cz/bilyhorec
e-mail: hotel.bilyhorec@sky.cz
telefon: 481548111
GPS: 50°46'25.75"N 15°25'43.23"E

 

[ dh ] zdroj: czechspecials.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS