Zpět      Tisk     Všechny články

Letošní lyžařská sezona v Harrachově

12.4.2010 v 08:31

V Libereckém kraji se v uplynulém týdnu lyžovalo hlavně v Harrachově

I přes začátek jarní turistické sezony využilo v Libereckém kraji několik stovek lidí možnost si ještě zalyžovat hlavně ve Sportovním areálu Harrachov. Podmínky pro lyžování zde jsou zatím velmi dobré, na sjezdovkách leží v průměru 90 centimetrů sněhu. Většina ostatních středisek v kraji už v minulých týdnech ukončila provoz.

Harrachov

Podle náčelníka lanovky v Harrachově Milana Goče byl právě uplynulý víkend v návštěvnosti dobrý, v sobotu i v neděli v areálu lyžovalo 500 až 100 lidí. "Střídavě sněžilo a svítilo slunce, lyžování bylo ale dobré," řekl Goč.
Ve Sportovním areálu v Harrachově podle počasí počítají s provozem až do konce dubna. Areál je v provozu i v týdnu zatím celý s výjimkou černé sjezdovky, která se už neupravuje. Podle Goče se už ale v pondělí zastaví lanovka Rýžoviště. "Už je tam lidí málo, provoz by se nevyplatil," uvedl Goč.

 

Ani nejhorší, ani nejlepší, tak hodnotí letošní lyžařskou sezonu v Harrachově. Na rozdíl od většiny ostatních středisek byl Harrachov v provozu již přes vánoční svátky a sezona zde nekončí ani v současné době.

Harrachov


Z pohledu návštěvnosti v areálu nepociťovali ekonomickou krizi. „Kdo rád lyžuje, přijel a využíval třeba lacinější lyžování,“ popsal Goč. Spíše než krize podle jeho slov zájem o lyžování ovlivňovalo počasí.

V Harrachově převládali Češi, z cizinců jezdili stejně jako v minulých letech hlavně Poláci, Němci a Nizozemci.

Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura prohlásil, že přestože se počet návštěvníků nezměnil, lyžařským střediskům klesly příjmy. Důvodem je, že čeští návštěvníci hor utrácejí méně. To se podle Okamury nejvíce dotklo stravovacích a ubytovacích zařízení.

[ dh ] zdroj: Mediafax

 

článek Akce TREFA - Sleva 23% na denní lístek

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS