Zpět      Tisk     Všechny články

Tour de Ski - Harrachov?

25.3.2010 v 02:48

Server Sports.pl s odvoláním na předběžný kalendář Světového poháru v běhu na lyžích pro příští sezonu tvrdí, že by se prestižní lyžařská Tour de Ski mohla poprvé konat v Harrachově a v Jakuszycích na polské straně Jizerských hor.

Tour de skiZávody prestižního seriálu v běhu na lyžích Tour de Ski se příští rok mohoukonat poprvé v Harrachově a v Jakuszycích na polské straně Jizerských hor. Informoval o tom polský server Sports.pl s odvoláním na předběžný kalendář Světového poháru v běhu na lyžích pro příští sezonu.

"U nás (v Polsku) mají být dvě etapy Tour de Ski, zatím není jasné, o jaké závody by šlo. V úvahu přichází běh na pět a deset kilometrů," řekl dnes předseda Polského lyžařského svazu Apoloniusz Tajner. "Během jedné etapy by byl start v Harrachově a cíl v Jakuszycích, během té druhé by se závodilo jenom na tratích v Polsku," dodal.
"Otevřené je ale všechno, Praha, Harrachov, Liberec i Nové město Moravě," uvedl Předseda Svazu lyžařů ČR Lukáš Sobotka

Tour de Ski

 

Rozhodnutí na přelomu května a června

Do konce března pošlou národní svazy vedení Mezinárodní lyžařské federace (FIS) hrubé návrhy s tím, že chtějí být zařazeny do termínové listiny. Teprve pak se bude o podobě Tour jednat. O všem by mělo být jasno na přelomu května a června, kdy se v Turecku koná kongres FIS.

 

[ dh ] ČTK

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS