Zpět      Tisk     Všechny články

Pivo sklářů boduje

2.3.2010 v 20:57

pecet

Harrachovské Hutní výčepní je podle porotců táborské soutěže Zlatá pivní pečeť nejlepším světlým výčepním pivem uvařeným v minipivovaru. Osmistupňové pivo, které slouží většinou k osvěžování sklářů, tak na soutěži porazilo všechny ostatní „desítky“. „Do soutěže jsme se přihlásili víceméně z legrace, ale naše pivo nejspíš hodnotitele zaujalo, tak nám přiřkli první místo,“ říká majitel harrachovské sklárny a přilehlého pivovaru František Novosad.

S vítězným pivem se pivaři v běžné distribuci nesetkají.
Naopak harrachovští skláři mohou bez nadsázky tvrdit, že je toto pivo jejich denním chlebem. „Vedle prodeje v lahvích přímo v pivovaru je určena jako osvěžení pro skláře. Je pravda, že tím na sebe beru bezpečnostní riziko, ale myslím si, že je to dobré k doplnění tekutin nebo třeba kvůli minerálům,“ říká Novosad.

Spolu s oceněnou osmičkou minipivovar vaří i světlou a tmavou dvanáctku, kterou si mohou objednat hosté přímo v pivovarské restauraci.

„Soutěže se v této kategorii (světlé výčepní pivo z minipivovaru) zúčastnilo čtyřiadvacet vzorků a to harrachovské prostě zachutnalo porotcům nejvíce,“ přibližuje Alois Srb, hlavní pořadatel dvacátého ročník soutěže o Zlatou pivní pečeť.

Pilířem harrachovské pivovarské nabídky jsou tři druhy piva – osmička Huťské výčepní světlé, dvanáctka Františkův světlý ležák a tmavý ležák Čerťák. „Hosté v restauraci si oblíbili Františkovu dvanáctku, skláři ve výrobě pijí osmičku. V horkém prostředí, v němž pracují, totiž mají už odedávna povoleno pít pivo,“ vysvětluje sládek důvod i pro vaření osmistupňového piva v Harrachově.

Minipivovar - exkurze
pivovarharrachov.cz

Pondělí- Pátek 8 - 15hod.
Sobota - Neděle 8 - 15hod.

Minipivovar

Sklárna - exkurze
sklarnaharrachov.cz

Pondělí- Pátek 8 - 15hod.
Sobota - Neděle 8 - 15hod.

Sklárna
Druhé, respektive třetí místo si ve svých kategoriích odnesl nealkoholický Vozka a svrchně kvašené Svijany Weizenbier.


Harrachovský František získal zlatou Pivní pečeť 2008

[ dh ] zdroj: ctk

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS