Zpět      Tisk     Všechny články

Běh bez hranic podruhé

23.2.2010 v 08:20

Za pěkného počasí a na připravených trasách vyběhli v neděli 21. února 2010 lyžařští milovníci bílé stopy v rámci druhého ročníku Běhu bez hranic.

Téměř osmdesát závodníků z Polska a Česka vystartovalo z běžeckého biatlonového stadionu v Harrachově úderem jedenácté hodiny dopolední směrem k hranicím na Misarově cestě, aby překonali klasickým stylem více než dvaceti kilometrovou vzdálenost do polské Sklářské Poreby, a to převážně po trase kudy se běží známý Běh Piastů.

Běh bez hranic

Cíl se nalézal na tzv. „Polanie Lisa“ poblíž chaty Robaczka v Bílé Dolině náležící do katastru Sklářské Poreby.

Běželo se ve třech kategoriích a jejich vítězové jsou následující:
Wojciech Smykowski a Małgorzata Pogańska (senioři), Pavel Klingel (CZ) a Ewa Szmel (master) a Mateusz Zawół (junior). Bohužel v cíli již tak dobré povětrnostBěh bez hranicní podmínky nepanovaly, začalo totiž vydatněji sněžit a tak se oproti časovému plánu urychlilo slavnostní předání diplomů a pohárů pro tři nejlepší v každé kategorii.


„Cílem je akce propagace běžeckého lyžování na společně upravovaných a propojených lyžařských tratích mezi středisky Harrachov a Szklarska Poreba. To vše díky volnému přehraničnímu pohybu v rámci Schengenského prostoru“, sdělil místostarosta Harrachova Přemek Vodseďálek, jenž závod zahajoval. 

Srdečné poděkování si zaslouží všichni z řad zúčastněných ze závodníků a tým pořadatelů, tedy Lokální turistické organizaci ze Sklářské Poreby, Městu Harrachov a Szklarska Poreba, Sdružení Běhu Piastů, SKP Harrachov, Místnímu centru kultury a sportu ve Sklářské Porebě, GOPRu a dalším.

M. Soukup


Další fotografie jsou zde


 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS