Zpět      Tisk     Všechny články

Sněhový hrad byl dobyt

21.2.2010 v 10:47

Pevnost s třináctimetrovou věží, dvěma menšími baštami, mostem a cimbuřím byla dobyta.

Více jak tisícovka návštěvníků v programu shlédla středověkou kapelu, historické a scénické tance, šermíře i střelce, kteří odstřelovali šlechtické sídlo obsazené desítkami zbrojnošů. Základem vojsk bránících tvrz, celou osvětlenou loučemi, i dobyvatelů byli členové rytířských skupin. Aby bylo dosaženo co největšího počtu bojovníků, verbovalo se i mezi veřejností.

 

Sněhový hrad
Sněhový hrad Sněhový hrad Harrachov
Sněhový hrad - palba
Sněhový hrad - odstřelován Sněhový hrad

Pevnost vydrží do pozdního jara, stejně jako sníh na místních sjezdovkách. Tvrz je postavená z technického sněhu, který pokrývá i sjezdovky.

Kdo navštíví Harrachov při tradičním Setkání s Krakonošem 20. března, tomu se ještě zcela jistě naskytne možnost prohlédnout si ledově upravený hrad. Záleží samozřejmě na počasí.


Další fotografie jsou zde


VIDEO Z DOBÝVÁNÍ HRADU


 

[ dh ]

Chtěli bychom poděkovat všem , kdo zaslali své návrhy na pojmenování sněhového hradu.  Návrhů bylo jich hodně  a vyhodnocení bylo nelehké.Velmi blízko k vítězství měly návrhy  odvozené od jmen obou otců zakladatelů, tedy Kneřburk a Peterburg, ale nakonec zvítězil lokálně vlastenecký Harrachštejn- jistě i proto, že společně s Karlštejnem tvoří zřejmě nevýznamnější stavby tohoto typu  v zemích Koruny české.
Autor vítěžného návrhu Martin Kňava obdržel od SA Harrachov věcnou cenu ve formě denní jízdenky

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS