Zpět      Tisk     Všechny články

Olympijské dny v Harrachově

2.2.2010 v 20:49

Během prvního soutěžního dne se harrachovský areál hemžil skokany na lyžích.
V nejsledovanější kategorii jednotlivců starších žáků si Viktor Poláček z Vysočiny skokem za 70 metrů zajistil zlatou medaili. Domácí obhájce titulu Tomáš Portyk skončil druhý. Bronzovou příčku skokem dlouhým 68 metrů vybojoval Filip Sakala.

Skoky na lyžích – K 40, mladší žačky
1. PEŠATOVÁ, Zdena (LBK), 2. BÍLÁ, Kristýna (LBK), 3. MRÁKOTOVÁ, Jana (LBK)

Skoky na lyžích – K 40, mladší žáci
1. HOLÍK, František (LBK), 2. KANTOR, Lukáš (MSK), 3. DOLEŽEL, Dušan (MSK), 4. ZEMEK, Jakub (JBK), 5. MACHULA, Jakub (MSK), 6. HÁJEK, Matěj (LBK)

Skoky na lyžích – K 70, starší žačky
1. DEJMKOVÁ, Natálie (LBK), 2. BLAŽKOVÁ, Barbora (LBK), 3. RAJNOCHOVÁ, Michaela (MSK), 4. INDRÁCKOVÁ, Karolína (LBK)

Skoky na lyžích – K 70, starší žáci
1. POLÁŠEK, Viktor (VYS), 2. PORTYK, Tomáš (LBK), 3. SAKALA, Filip (MSK), 4. VANCURA, Tomáš (ZLK), 5. MECH, Robert (MSK), 6. KRPEC, Michal (MSK)

Vyhlášení - mladší žáci
Vyhlášení - starší žáci
Vyhlášení - mladší žákyně
Vyhlášení - starší žákyně

Druhý olympijský den v Harrachově patřil závodům v severské kombinaci, kde se závodilo tzv. systémem Gundersen. Mladší žáci absolvovali skok na můstku K40 a tříkilometrový běžecký okruh. Ti starší si zaskákali na můstku K70 a poté museli uběhnout čtyři kilometry.

Po nočním sněžení byli pořadatelé nuceni oba skokanské můstky náležitě znovu upravit, aby tento náročný závod proběhl bez nejmenších problémů. Bonusem za jejich namáhavou práci pak byl úsměv slunečního svitu při odpolední běžecké části klání na houževnatých harrachovských tratích. Zásluhou Ondřeje Pažouta, Davida Zemka a Jana Vytrvala, zůstávají v kategorii mladších žáků všechny tři cenné kovy v Libereckém kraji.