Zpět      Tisk     Všechny články

Stálé počasí v Jakuszycích

8.1.2010 v 01:18

Navštivte famózně upravené běžecké tratě nedaleko Harrachova v polské Jakuszyci. Tento běžkařský ráj je stále častěji navštěvovanou příhraniční oblastí na polské straně Jizerských hor.

Jakuszyce je běžkařský a biatlonový stadion s mnoha přilehlými krásně upravenými běžkařskými tratěmi. Na své si přijdou závodníci i rekreační běžci a dokonce se zde pořádají i velké závody psovodů. Aktuálně třídenní závod HUSQVARNA TOUR, který začíná v pátek 8.1.2010 noční etapou v 17.00hod.

V sezóně jsou rozlehlé tratě denně upravované. Vhodné jak pro klasickou jízdu, tak pro bruslení. Na své si přijdou i ti, kteří zrovna nemilují velké převýšení. Tratě mají spíše pozvolný reliéf. Ale narazíte zde na krásné výhledy na polské i české Jizerské hory.


Mapa Jakuszyce Aktuální info

Ke kladům patří tamější klima, kde se dlouho do jara drží sníh. Ale když na Jizerských hřebenech fouká silný vítr a je mlha, v Jakuszyci je stále přijatelné počasí.

Na závěr jedno doporučení, jestli se do Jakuszyce a přilehlého okolí vypravíte, nezapomeňte navštívit útulnou hospůdku v Orle (nejkratší cestou asi 4km z parkoviště v Jakuszyci). Výhodou je, že zde můžete platit i českými korunami.

Jak se tam dostat: z Harrachova na hraniční přechod do Polska a asi 500 metrů za hranicí jsou parkoviště (zdarma).

Trasy v sezoně 2009/2010


Fantastické stopy v Polsku první setkání s Polskem na přechodu z Harrachova do Jakuszyc.
Bieg bez granic První ročník běhu „I.mezinárodní běh bez hranic“ mezi Harrachovem a Szklarskou
Foto žurnál Na běžkách po oblých hřebenech až do Polských Jakuszyc 


PŘIPRAVUJEME již brzy
BĚČECKÉ TRASY s profilem převýšení, mapy, foto, tipy...

 

[ dh ] zdroj: na-hory.cz

 

Skiareál Harrachov běžecké tratě - info

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS