Zpět      Tisk     Všechny články

Do Harrachova jezdí skibusy

4.1.2010 v 09:39

Zimní sezona na horách se naplno rozjela a s ní do Harrachova přichází novinka – autobusy, kterými se v ceně skipasu lze dostat na lyže až ze sto kilometrů vzdálených míst.

„Skibusy lyžaře ráno přivezou a odpoledne odvezou. Bez starostí s odstavením auta a skipas zakoupený v autobuse je dokonce ještě levnější než přímo ve středisku,“ vysvětluje Jan Mečíř, manažer zájezdové dopravy ČSAD Semily, která provoz skibusů zajišťuje.
Nové autobusy s kapacitou 19 nebo 49 pasažérů budou zájemce o lyžování svážet na pěti trasách Jednotlivé zastávky zahrnují celý kraj a velké části sousedních.

Z Hradce Králové, Jičína, Mladé Boleslavi, České Lípy a Rumburku autobusy vyrážejí kolem sedmé ráno a odjezd z Harrachova je po třetí hodině odpoledne. „Linka z Rumburku jede přes Žitavu, takže naše služby mohou využít i němečtí turisté,“ vysvětluje Mečíř. Letošní ročník harrachovských skibusů je zkušební. Pro příští sezonu počítá provozovatel s protažením mladoboleslavské linky až do Prahy.


Cesta za lyžováním do Harrachova vyjde v hlavní sezoně včetně skipasu na 580 korun pro dospělého a 460 korun pro dítě. Provoz lyžařských autobusů je plánován na víkendy, svátky, zimní, pololetní a jarní prázdniny. Podmínkou pro vyjetí autobusu je zájem alespoň 10 lidí.
„Základem provozu je internetový rezervační systém. Zájemce si jeho pomocí nebo telefonicky zarezervuje místo v autobuse, nejpozději večer před cestou na internetu uvidí, zda autobus skutečně pojede,“ vysvětluje Mečíř.


Pokud by někoho lyžování napadlo na poslední chvíli, tak může na zastávku skibusu přijít bez registrace. Pokud autobus pojede, nebo nebude přeplněný, tak se do Harrachova dostane také.

SKIBUSHARRACHOV.CZ

 

[ dh ] zdroj: MFDNES

Skibus z Nového Světa a centrálního parkoviště zdarma

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS