Zpět      Tisk     Všechny články

Z jednoho areálu do druhého

22.12.2009 v 08:11

Propojí Rokytnici nad Jizerou a Harrachov lanovka? Správa Krkonošského národního parku proti tomu nemá zásadní námitky, s celoročním provozem lanovky na Lysou horu však stále nesouhlasí.


"Chceme podpořit propojení Rokytnice s Harrachovem lanovkami i další projekty sjezdového lyžování. Nové lanovky nabídnou nová pracovní místa, vzniknou nové prostory a potřeby pro další služby, třeba občerstvení. To bude jenom dobře,“ uvedl v diskusi s rokytnickými zastupiteli ředitel Krkonošského národního parku Jan Hřebačka.

Lanovka Čertova hora

Postoj ochranářů je pro ambiciózní projekt obou horských středisek velmi důležitý. Pokud vyjde příznivě i hodnocení vlivu na životní prostředí, propojovací lanovky budou moci obě města zahrnout do svých územních plánů. Na finančně náročný projekt se pak mohou pokusit získat peníze z evropských fondů.


První část budoucího lanovkového propojení z rokytnického Studenova přes Janovu skálu do harrachovského Rýžoviště by mohla stát již kolem roku 2012. Půjde o novou jeden a půl kilometrovou lanovku, která nahradí stávající dožité vleky na Studenově. Podle ředitele rokytnického Spartaku Petra Cee bude výstavba záležet na možnosti získání dotace, o kterou Spartak může požádat do 29. ledna.

 

Janova skála (HLV 382; 1002 m)

Zeměpisné souřadnice:
WGS-84: 50°45´11˝ s.š., 15°26´17˝ v.d.;
S-42: 5624850 X, 3531040 Y

Popis vrcholu
Skalní výchoz 1 km jihozápadně od osady Rýžoviště u Harrachova. Leží na plochém zalesněném jihovýchodním hřbetu Čertovy hory (HLV 330; 1021 m).

Popis přístupu
Přístup po odbočce modré turistické značky mezi Čertovou horou a Studenovem¨

ODKAZ NA MAPU

[ dh ] foto: J. Soukup

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS