" />


Zpět      Tisk     Všechny články

Zimobusy nahradí Skibus

14.12.2009 v 10:21

V Krkonoších už nebudou jezdit zimobusy, dopravci a zástupci měst se je kvůli nedostatku peněz a malému zájmu turistů rozhodli zrušit.

Zimobusy začaly jezdit v roce 2007. Na rozdíl od tradičních skibusů vozily především běžkaře a lidé za cestu museli zaplatit. Měly být tedy zimní obdobou už tradičních cyklobusů, během dvou let provozu je ale turisté využívali minimálně. "Jezdili jsme po celou sezonu velkými autobusy s celkovou kapacitou osmdesát až devadesát míst, průměrná obsazenost však bohužel byla kolem šesti osob," uvedl dopravní ředitel společnosti Osnado Trutnov Milan Kovář.

Snowgirl Harrachov

SKIBUSEM DO HARRACHOVA Zatímco zimobusy tak už lidem sloužit nebudou, novou službu nabízí pro všechny zájemce o sjezdové lyžování Skiareál Harrachov a.s. Na letošní zimu připravil novinku v podobě autobusových linek pro lyžaře, tzv. skibusů. Ve spolupráci s ČSAD Semily bude připraveno pět autobusových linek: Hradec Králové, Jičín, Mladá Boleslav, Česká Lípa, Rumburk, které budou dále projíždět městy:

Hořice, Miletín, L. Bělohrad, Nová Paka, Jilemnice Valdice, Železnice, Lomnice_n/P, Semily Kosmonosy, Mnichovo Hrad., Turnov, Železný Brod, Tanvald Mimoň, Jablonné v Pod., Liberec, Jablonec_n/N Varnsdorf, Zittau, Hrádek n/N .

Skibus doveze každého zájemce o lyžování v Harrachově až přímo k lanové dráze v Rýžovišti. Skibus Harrachov

Více se dozvíte na stránkách www.skibusharrachov.cz


[ dh ] zdroj: ct24.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS