Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov SP 2009

6.12.2009 v 12:39

Světové poháry skokanů na lyžích a sdruženářů v Harrachově se nebudou konat ani v příštím týdnu. Organizátoři ve spolupráci s Mezinárodní lyžařskou federací FIS nejprve závody plánované původně na tento víkend v minulém týdnu zrušili, později se však domluvili, že počkají a v případě dobrých sněhových podmínek je přesunou na 15. a 16. prosince.

FIS ale oznámila již včera, den před stanoveným termínem, že i tato možnost kvůli technickým a organizačním důvodům padla. „Očekávaná studená fronta se posunula až na víkend, a tímto padly poslední šance začít vyrábět technický sníh a připravovat můstek, i když nám trochu padá přírodní sníh,“ uvedli pořadatelé ve včerejším prohlášení.

--------------------------------------

Mezinárodní lyžařská federace FIS nebude hledat náhradní dějiště za zrušené závody Světového poháru ve skoku na lyžích a severské kombinaci, které měl 12. a 13. prosince uspořádat Harrachov.

FIS naopak oznámila, že krkonošské středisko dostalo na základě návrhu české strany do středečního poledne (9. prosince) lhůtu na rozhodnutí, zda uspořádá alespoň po jednom závodě v obou disciplínách v mírně posunutém termínu 15. a 16. prosince.

Skokani měli v Harrachově absolvovat dva závody, sdruženáři měli mít na programu týmový a individuální závod.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z důvodu špatných klimatických podmínek jsme byli nuceni Světový pohár ve skocích na lyžích a severské kombinaci v Harrachově ve dnech 11.12. – 13. 12. 2009 zrušit.

Můstky v HarrachověHarrachovští organizátoři udělali vše proto, aby se závod SP ve skocích a severské kombinaci v daném termínu konal, po organizační a technické stránce bylo vše zajištěno, ale bohužel klimatické podmínky nám nepomohli k výrobě umělého sněhu.

Od čtvrtečních ranních hodin jsme se pokoušeli zasněžovat, ale bohužel vhodné teploty byly pouze přechodné a i v místech, kde bylo –5 °C byla produkce velmi malá.

Prognóza není bohužel příznivější, a proto jsme byli nuceni i přes veškeré maximum, které jsme na přípravu vynaložili, závod odvola.

 

[ dh ] www.skiflying-harrachov.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS