Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

2.12.2009 v 19:31

Čerťák - nové osvětleníHarrachov spustí děla, šance je přesto malá [Harrachov]

„Zkusíme pustit sněhová děla,“ řekl pro server Idnes.cz Josef Slavík, šéf harrachovských můstků. Předpověď počasí totiž slibuje na příští noci v Harrachově teploty klesající k minus dvěma až třem stupňům Celsia.

Pro příští týden však meteorologové předpokládají oteplení, pro příští čtvrtek denní teploty dokonce okolo 7 stupňů Celsia. „Objektivně to proto (se závody) vypadá špatně. Je to smutné,“ dodal Slavík.


Skibus Harrachov [Harrachov]

Skibus HarrachovNa letošní zimu připravil Sportovní areál Harrachov a.s. ve spolupráci s ČSAD Semily novinku v podobě autobusových linek pro lyžaře, tzv. skibusů.
Novou službu nabízí pro všechny zájemce o sjezdové lyžování zdarma. Každý si může vybrat výhodné nástupní místo z nabízených 5ti linek Skibus Harrachov. (Hradec Králové, Jičín, Mladá Boleslav, Česká Lípa, Rumburk) Řidič prodá každému cestujícímu při nástupu do autobusu Skibus jízdenku pro lanovky a následně jej doveze až přímo k lanové dráze v Rýžovišti. Cestujícímu tím pádem odpadnou starosti s jízdou autem, parkováním a všechny náklady s tím spojené, navíc se může bez starostí zahřát např. teplým punčem. Autobusy poté odjíždí zpět ze stejného místa.
více informací na www.skibusharrachov.cz

 

Vychází kniha Jizerské hory - o mapách, kamení a vodě [Jizerské hory]

Celobarevná publikace, cca 576 stran, přes 1 000 reprodukcí, velký formát 23x32cm
Po několika letech příprav se na začátku prosince objeví v knihkupectvích první díl připravované „trilogie“ o Jizerských horách věnovaný neživé přírodě. Kniha by neměla uniknout všem odborníkům i laikům, kteří se o "Jizerky" zajímají. Bude představovat základní publikaci pro seznámení s Jizerskými horami. Tematicky je velmi pestrá, takže jistě uspokojí i ty, které „kamení“ zrovna nebere. Vše doplňuje téměř 2 000 reprodukcí, mnohdy vskutku unikátních. Cena velkoformátové barevné publikace bude 1 950 Kč.
Křest nové knihy proběhl 2. prosince od 19.30 hodin v Lidových sadech v Liberci


Keltská noc 2010 bude opět v Harrachově! [Harrachov]

Máme pro Vás potěšující zprávu! Keltská noc 2010 bude opět v Harrachově a to 6.-7.8.2010.
Již nyní pracujeme na dramaturgii takže můžeme prozradit že uvidíte Tři sestry, Vypsanou fiXu, Wohnout, Krucipusk, Tleskač, Sto zvířat, Kurtizány z 25.Avenue a mnoho dalších! Těšíme se na vás v Harrachově!


Lesní požár nad Lesním zátiším [Harrachov]

V pátek 25. září zachvátil požár stráň nad Lesním zátiším na Rýžovišti. Kouře na jižním svahu Plešivce si všimli lesní Tomáš Bulušek a Martin Gebrt z Lesní správy Rokytnice, když vyznačovali těžební zásah pro příští rok na protějším svahu. Hořela (či spíše doutnala) organická výplň suti a na několika místech pařezy, trouchnivějící dřevo a borůvčí. Požár, vlastními silami nezvladatelný, byl oznámen hasičům ve 12.30 hodin. Na místě zasahovaly tři profesionální jednotky z Velkých Hamrů a pět požárních jednotek dobrovolných hasičů z Harrachova, Rokytnice nad Jizerou a Kořenova se šesti cisternovými a dvěma dopravními automobily. Vodu se k ohni podařilo po zemi dopravit po 15.15. Od 16 do 18 hodin shazoval vodu na požářiště policejní vrtulník. Mlaziny sousedící se sutí nebyly požárem dotčeny a požár se naštěstí nerozšířil na blízký hřeben Plešivce, porostlý suchou trávou.

Video ze zásahu

 

Vánoční koncert [Harrachov]

Pěvecký sbor a hudební kroužek Základní školy Dr. h. c. Jana Masaryka v Harrachově pořádají VÁNOČNÍ KONCERT
Těšíme se na vás v pátek 11. prosince 2009 v 18 hodin v kostele sv. Václava v Harrachově.
Uslyšíte spirituály, písně Petra Hapky, Olympiku, Johna Lennona, tradiční české vánoční písně Purpura a Veselé Vánoce a také několik zimních básní. Budeme rádi, když si s námi zazpíváte. Jako host vystoupí kvarteto členů Volného pěveckého sdružení A my taky z Liberce (znáte z Velikonočního koncertu 2008). Vstupné dobrovolné. LETÁK V PDF


Krkonošské muzeum Jilemnice [jilemnice]

v zámku hrabat Harrachů - zachycuje historii, lidovou kulturu západních Krkonoš, expozice počátků lyžování, dílo malíře Františka Kavána, unikátní mechanický betlém Jáchyma Metelky, Národní technické muzeum v Praze sem do září 2009 zapůjčilo málo známý portrét hraběte Jana Harracha (1828 – 1909) od významného českého malíře Františka Ženíška, výstavní síň s autorskými výstavami,
tel.: 481 543 041,
e-mail: kmjilemnice@krnap.cz
www.kmjilemnice.cz
úterý až neděle 8 - 12 + 13 - 16 hodin
Pouze ve vánočních dnech 27. - 30. prosince bude ve výstavní síni vedle zámku vystaveno unikátní cukrářské dílo, francouzský zámek Chaumont na Loiře. Dílo vytvořené výhradně z cukrářských materiálů váží 40 kg a na Olympiádě kuchařů a cukrářů v německém Erfurtu bylo oceněno zlatou medailí.

 

Vánoční jarmark v Jilemnici [Harrachov]

Srdečně vás zveme na vánoční jarmark, který se koná v sobotu 12. prosince 2009 na Masarykově náměstí v Jilemnici (dřevěné výrobky, svíčky, sušené květiny, vánoční ozdoby, formičky, atd.). Vánoční jarmark každoročně přiláká mnoho zájemců z celého regionu i mimo něj. Uvítá Vás Krakonoš, následovat bude bohatý kulturní program zakončený v 17.00 hod. ohňostrojem


ČESKÁ LYŽAŘSKÁ SEZONA 2009/2010 [Krkonoše]

(aneb všude dobře, doma nejlíp)
České lyžařské areály a ceny
Mnohé reklamy cestovních kanceláří a tendenční články některých tuzemských novinářů by mohly svádět k úsudku, že lyžování za hranicemi naší vlasti a zejména v Alpách je zcela jistě levnější než v tuzemsku. V hlavní sezóně pak vychází srovnání cen jednodenních skipasů (u vícedenních je progrese obdobná) zcela jednoznačně ve prospěch tuzemských areálů.
CELÁ ZPRÁVA - SOUBOR V PDF

 

[ dh ] zdroje: skoky.cz, skibusharrachov.cz, sdh harrachov, idnes.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS