Zpět      Tisk     Všechny články

Foto žurnál - Advent

29.11.2009 v 22:08

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
Adventní projev starosty T. Ploce

Milé děti, Vážení občané města, milí návštěvníci….

…před chvilkou si venku děti pouštěly draky, leckterý list ještě nestihnul opadnout a i když zimně laděná příroda v říjnu by mohla někomu připadat nepatřičně, do Harrachova se nám právě v říjnu přihnala pěkná sněhová nadílka. Už, už to vypadalo, že je načase chystat si lyžařskou a snowboardovou výzbroj, ale krátký podzim se chýlí pomalu ke svému konci, nadešla doba Adventu a po sněhu tu není ani památky. Tím víc je třeba dbát o pohodu a pomalu si připomenout vánoční atmosféru.

Jsem velice rád, že jsme se tu po roce opět všichni sešli. Tak rychle to uteklo a již jsou opět před námi největší křesťanské svátky, kdy se lidé připravují na příchod Ježíška a Nového roku. Bohužel nás všechny zcela pohlcuje současný životní styl, nakupujeme ostošest a neúměrným shonem v přípravách na Vánoce se chováme tak, abychom měli v tento čas hlavně co nejvíce práce, starostí a stresů.

Takže vážení, dnes jsme tu zcela na správném místě, protože tady si dnes užijeme adventní dobu bez zatěžujících podnětů, v klidu, míru a pohodě, s úsměvem a písničkami na rtech, o které se postarají naši nejmladší. A koho už ani láska nezahřeje, tomu zajisté pomůže vynikající svařáček, který pro nás připravil Hotel Rýdl. Přivítejme tedy i letos společně příchod Vánoc do našeho města a zažehněme spolu Vánoční světýlka, aby Ježíšek už z dálky viděl, kde se na něj těší.

Loučím se s Vámi s přáním, aby naše domovy byly nejen o Vánocích prozářeny lidskostí, pohodou a láskou. Velice rád bych Vám také popřál mnoho štěstí a zdraví v nadcházejícím roce 2010.

Krátké video z adventní neděle v Harrachově


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS