Zpět      Tisk     Všechny články

Rekordní letošní cyklobusy

8.11.2009 v 11:29

Krkonoše – svazek měst a obcí rekapituluje uplynulou letní sezonu. Z pravidelných setkání pracovníků více než dvou desítek krkonošských informačních center a jimi prezentovaných postřehů, resp. statistik počtu návštěvníků přicházejících do „íček“, velkého zájmu o česky psané propagační materiály a hlavně z obsazenosti turistických cyklobusů lze objektivně vyhodnotit, ve srovnání s předchozími lety, letní sezonu jako nadprůměrnou v návštěvnosti českých klientů.
Absolutní rekord zaznamenala veřejná služba krkonošské cyklobusy. Letos v létě najely celkem 72 672 km, zastavily na 138 zastávkách a ve 41 obcích regionu. Přepraveno bylo dosud rekordních téměř čtyřicet tisíc pasažérů (39 720) a více než čtyři a půl tisíce (resp. 4 529) jízdních kol.  

Největší nárůst cestujících zaznamenala linka Trutnov - Úpice (5 838 pasažérů).
Nejvíce vytížený jezdil autobus v srpnu.
Nejnižší zájem o jízdu je letos zaznamenán v červnu.

Do linky cyklobusu na tzv. páteřní trase nastupovalo nejvíce pasažérů v ranních hodinách, ve směru ze západu na východ Krkonoš. Turisté i se svými bicykly cestují velmi často směrem ke Sněžce -nejvyšší hoře ČR. Opačným směrem je vytíženost linky nižší, přesto se během letošního léta svezlo více zájemců než v uplynulých letech.

„Doposud největší zájem o cyklobusy projevili cykloturisté a turisté v roce 2006. Porovnání statistik z roku 2006 a 2009 ukazuje nárůst cestujících o 2 539 a navýšení o 408 jízdních kol,“ uvedla M. Chaloupská, koordinátorka projektu Krkonoše – svazku měst a obcí.      

Do projektu Krkonošských cykobusů jsou zapojeny tři dopravní společnosti ČSAD Semily, OSNADO Trutnov a KAD Vrchlabí. Partnery jsou Královéhradecký a Liberecký kraj, město Trutnov a turistické oblasti Podzvičinsko a Jestřebí hory.

Na stejné téma

 

[ dh ]

 

Sněhový zpravodaj - od 20.11 každý den
získejte všechny údaje najednou bez zdlouhavého hledání- harrachov.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS