Zpět      Tisk     Všechny články

Prohlášení k zimní údržbě

19.10.2009 v 18:24

Vážení spoluobčané a návštěvníci Harrachova.

V minulém týdnu 14.-16.10.09 nastal dost katastrofický stav na komunikacích na území našeho města. Na tento kalamitní stav jsme jako představitelé obce nemohli bohužel reagovat. A to z  jednoduchého důvodu. Některé tyto silnice III. třídy nám nepatří. Majitelem je Liberecký Kraj. Správu a údržbu na těchto komunikacích provádí Krajská správa silnic pro Liberecký Kraj.

Jedná se o komunikace: od Karolíny po autobusové nádraží, od autobusového nádraží k Sport hotelu, od Habova mostu na Mýtiny a o obchvat. Krajská správa silnic doposud neuzavřela smlouvy na zimní údržbu se subdodavateli a prováděla v tomto období údržbu sama. (Ze zákona mají povinnost vyjet do 12ti hodin po ukončení spadu sněhu).

S příslušnými orgány bude co nejdříve vyvoláno jednání o způsobu provádění zimní údržby na výše zmíněných komunikacích. Samozřejmě se budu maximálně snažit, aby byl zachován způsob odklízení sněhu, který tu v minulosti fungoval. Na druhou stranu jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak by Harrachov vypadal, kdyby byla zimní údržba prováděna tzv. způsobem bílý Harrachov.


Přestože chyba nevznikla na naší straně, považuji za nutné se touto cestou omluvit Vám všem,  kterých se to dotklo a slíbit, že udělám vše, aby se tato situace již neopakovala.

Tomáš Ploc
starosta


[ dh ]

Krajská správa silnic Libereckého kraje
(Správa a údržba silnic Liberec)
Základni údaje
Sídlo:
České mládeže 632/32
Liberec 460 06

Tel: 482 416 111, 488 043 111
Fax: 482 416 112, 488 043 112
E-mail: info@ksslk.cz, liberec@ksslk.cz
Web: www.ksslk.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS