Zpět      Tisk     Všechny články

Cyklobusů využilo více turistů

10.9.2009 v 08:41

Přestože ekonomická recese utlumila cestovních ruch, na zájmu turistů o Krkonošské cyklobusy se neprojevila. Speciální linky upravené pro přepravu cestujících s koly dokonce podle dílčích statistik v létě přepravili více zájemců než loni.

Rekordní srpen?

Podle Michala Vávry, ředitele Svazku měst a obcí Krkonoše, který projekt organizuje, za dobrými výsledky stojí také příznivé počasí. „V první části prázdnin, kdy podmínky nebyly zrovna ideální, tomu obsazenost cyklobusů odpovídala. Nicméně v srpnu výrazně narostla, dokonce se zdá, že za toto období bude rekordní,“ informoval ředitel.

Například páteřní linka směřující z Horní Malé Úpy do Harrachova v srpnu dopravila takřka dvojnásobný počet pasažérů oproti minulému roku. Zatímco vloni se po trase svezlo 1659 osob a 197 kol, letos cyklobusu využilo 2965 lidí a 421 kol.

Delší linka – více kol

Značný zájem byl během letních prázdninách také o nově prodlouženou oranžovou linku, která vede z Úpice přes Trutnov na Pomezních Boudy.

Kompletní výsledky bude mít svazek obcí k dispozici až po ukončení letošního provozu. Po Krkonoších budou cyklobusy turisty rozvážet do konce září, a to každý čtvrtek a o víkendech.V loňské sezoně busy celkem přepravily přibližně 32 tisíc zájemců a po Krkonoších najezdily 60 tisíc kilometrů.

 

[ dh ] zdroj: denik.cz

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS