Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše

21.8.2009 v 09:08

Krkonoše - Domácí turisté se vrací
Krkonoše jsou jediným regionem v Česku, kde se ubytovalo více turistů než loni
Podle statistiků jsou naše nejvyšší hory jediným z patnácti sledovaných turistických regionů, kde se od ledna do června ubytovalo víc hostů než ve stejném období loňského roku. Všechny ostatní turisticky atraktivní oblasti včetně celých východních Čech skončily v červených číslech. Přestomají provozovatelé krkonošských hotelů a penzionů ke spokojenosti daleko.

Harrachov - léto

„Jedna věc jsou statistická čísla a druhá ekonomické výsledky. I když jsme na tom podle zveřejněných údajů ve srovnání se zbytkem republiky relativně dobře, ekonomicky to ani v Krkonoších není žádná sláva,“ uvedl Petr Schiefert z vrchlabské cestovní kanceláře Ingtours, která dosud každý rok zajišťovala ubytování v Krkonoších přibližně dvaceti tisícům lidí.


Harrachov - Pozvánka na táborák
SDH Harrachov
Vás zve na tradiční druhý letní táborák

Lokalita Sedmidomky
28.8.2009 od 18:00 hod
Občerstvení a zábava zajištěna

Tanvald - Sto let oslaví v sobotu 22.8. rozhledna na Tanvaldském Špičáku.

Hlavní postavou oslav bude obr Horác. Putování za ním pobaví především děti, které musí obra pronásledovat a přemoci, aby získaly jeho poklad. Vstup na rozhlednu bude během slavnosti zdarma, jinak návštěvníci platí 20 korun.
Lidé se na vrchol Špičáku dostanou buď čtyřsedačkovou lanovkou, nebo po zelené turistické cestě. Obě cesty vedou z Jiřetína pod Bukovou.
„Děti do 15 let vyveze lanovka na rozhlednu bezplatně. Ostatní dají 40 korun za cestu nahoru, nebo 60 korun za zpáteční jízdenku. Lanovka pojede v každou celou hodinu od 9 do 17 hodin,“ řekl nájemce rozhledny Petr Slavík. Samotná věž rozhledny se tyčí do výšky 18 metrů. Vyhlídka se nachází ve 14 metrech a vede k ní 69 schodů.

Harrachov - Čistší voda bude v krkonošském letovisku v příštích letech díky rozsáhlým investicím Severočeské vodárenské společnosti. Ta nyní buduje vodovodní přivaděč pitné vody z jizerskohorské nádrže Souš a zároveň opravuje čističku odpadních vod. Harrachov tedy bude čistší vodu nejenom pít, ale i vracet zpátky do přírody. více zde

Harrachov - Turisté mohou v Harrachově letos poprvé Obří houpačkavyzkoušet obří houpačku Big Swing.

Obří houpačka je tou pravou výzvou pro všechny. Sami se musíte rozhodnout, kdy se odjistíte z výšky 10 metrů a pak prožijete volný pád, přetížení i stav beztíže během pár vteřin. Obléknou Vás do speciálního úvazku a pomocí zdvihacího zařízení vás vytáhnou do výšky cca 10 metrů. Potom se sami musíte odjistit a čeká na vás pár metrů volného pádu, pěkné přetížení a stav beztíže. více zde

Desná - XVII ročník festivalu Desenská dechovka 5.9.2009

tradiční festival dechových hudeb v areálu zahrady Riedlovy vily, začátek ve 13,00 hod.

Harrachov - Z Krkonoš si turisté dělají skládku

Každé pondělí se to opakuje. Ochranáři vyrazí podél silnic kolem Harrachova a dalších turistických center a uklízejí pytle se smetím, které do lesů kolem vyházeli nejspíše chataři, chalupáři či majitelé krkonošských apartmánů. „V poslední době se na Harrachovsku začaly opakovaně objevovat černé skládky. Poslední na soutoku Milnice a Mumlavy, což je u odpočívadla na okraji města,“ upozornil Radek Drahný z kanceláře ředitele Správy Krkonošského národního parku.
„Smetí se tam obvykle nakupí v neděli a v pondělí ho naši lidé musí odvážet. Ročně nás tento úklid stojí desítky tisíc korun,“ upřesnil Drahný. Lidé vyhazují odpad v chráněném území, přestože jim hrozí vysoká pokuta. Ta se může pohybovat v řádu desetitisíců. Podle Drahného se podél cest zbavují smetí nejspíše majitelé apartmánů, kteří se po víkendu na horách vracejí domů.
Přitom si turisté mohou od města koupit asi za padesát korun speciální pytel na odpadky. Ten pak nechají na vyhrazeném místě a popeláři jej naberou.

NOVÝ Kalendář akcí je průběžně doplňován


[ dh ] zdroje: mfdnes, denik.cz

 

FOTOSOUTĚŽ na téma
Obyvatelé Krkonoš a Krásná zákoutí
Vyhrajte f otoaparát Samsung NV9 Black

OREA Vital Hotel Sklář ****

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS