Zpět      Tisk     Všechny články

Value for Money index

17.8.2009 v 08:35

Na třetím místě v žebříčku, který srovnává kvalitu a ceny českých hotelů, skončil krkonošský Harrachov. Lépe než horské rekreační středisko dopadl jen Beroun a Čeladná.

Kvalitu hotelů hodnotí uživatelé mezinárodního hotelového portálu Hotel.info. Poměřují poměr kvality a ceny hotelových služeb.


„Odpovídal váš hotelový pokoj ceně?“ zněla otázka portálu, který sestavuje takzvaný Value for Money index. Hodnocení, které běží celosvětově, má také českou sekci, které v pololetí vévodil Beroun se známkou 9,08. Více než devět bodů má také Čeladná v podhůří Beskyd, třetí je Harrachov. Desítku uzavírají Praha, Mariánské Lázně a Jihlava.

Většině hotelů letos ubyla třetina hostů Průměr českých hotelů je 8,14, což je v mezinárodním srovnání nadstandardní výsledek. Mezinárodní průměr činí 7,33.
Portál Hotel.info je on-line rezervačním systémem pro více než 210 000 hotelů po celém světě. Hodnocení se týká tří a čtyřhvězdičkových hotelů.


Výsledky průzkumu jsou jednou z mála dobrých zpráv poslední doby pro české hoteliéry. Kvůli krizi jim ubývají především zahraniční hosté, navíc se zkracuje jejich doba pobytu. Většina hotelů letos zaznamenala meziroční pokles tržeb na jeden pokoj v rozmezí 20 až 35 procent.

 

[ dh ] zdroj: mfdnes, hotel.info

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS