Zpět      Tisk     Všechny články

O Harrachovu i Szklarské Porebě

12.8.2009 v 10:53

Čtyři nové dřevěné informační tabule byly v nedávných dnech instalovány na několika koutech v Harrachově, děje se tak v rámci projektu „Prezentace zajímavých míst Harrachova a Szklarské Poreby“.

Konkrétně je návštěvníci a občané města objeví v místech obou oficiálních hraničních přechodů, tedy silničního Harrachov-Jakuszyce a turistického Mýtiny-Polana Jakuszycka a v centru města před radnicí. Posláním těchto panelů je prezentace vybraných zajímavých míst v Harrachově a jeho partnerském a sousedském městě Szklarské Porebě. Čtvrtý informační panel je k dispozici veřejnosti na harrachovském nádraží a popisuje historii i současnost místní osady Mýtiny, která během minulého století třikrát změnila územně státní příslušnost (Německo, Polsko, Československo).

Wohnout


„Cílem projektu je zvýšit informovanost v nabídce návštěvnicky zajímavých cílů v obou našich střediscích. Tak aby turisté -  například hned po překročení hranice -  získali ucelený přehled o možnostech trávení volného času v našich městech. Vedle těchto informačních tabulí bylo vytištěno patnáct tisíc informačních skládacích letáků, jež jsou zdarma k dispozici v turistických informačních centrech v Harrachově a ve Szklarské Porebě.“ Řekl k tomuto harrachovský starosta Tomáš Ploc, jenž společně se svým protějškem ze Szklarské Poreby Arkadiuszem Wichniakem tabuli umístěnou v centru Harrachova slavnostně ve středu 5.8.2009 pokřtil. (viz foto)

Uvedený projekt je realizován městem Harrachov za finanční podpory ze zdrojů EU prostřednictvím fondu mikroprojektů Euroregionu Nisa.

 

[ dh ] M. Soukup, foto: ms a M. Michálko

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS