Zpět      Tisk     Všechny články

Nejlepší sportovci Harrachova II.

18.6.2009 v 22:17

Nejlepší sportovci Harrachova – druhá část vyhlášení


Ti z nejlépe hodnocených harrachovských sportovců, kteří z časových či jiných důvodů se nestihli zúčastnit oficiálního ceremoniálu na konci měsíce května v hotelu Rýdl si tuto atmosféru mohli užít v kanceláři starosty města, který jim takto osobně poblahopřál ve středu 10.6.2009. I ve druhém dějství vyhlášení chyběl běžec na lyžích Dušan Kožíšek, za kterého cenu převzal jeho otec Petr Kožíšek. 

Zde přinášíme přehled oceněných:

Miroslav Lelek – běh a biatlon:
Odchovanec , závodník SKP Jablonec,Léto 2008 – MČR Břidličná – 1. a 2. místo, Český pohár Letohrad – 2. a 1. místo, Jílové 3. a 2., Jablonec 3. a 2., celkově v letním poháru se umístil na první příčce.

Míra

Aleš Ligaun – biatlon:
Harrachovský odchovanec nyní závodící za SKP Jablonec, juniorský reprezentant. Léto 2008 – MČR kolečkové brusle – 3. a 1. místo, Zima 2009 – Český pohár – 3x 1. místo, 4x 2. místo. Celkově na třetím místě. V závodech olympijských nadějí (Polsko) na 1. a 2. místě.

Ales

Eva Puskarčíková – biatlon:
Harrachovská odchovankyně nyní závodící za SKP Jablonec. Léto 2008 – 2x 1. místo, 2x 3. místo, druhá v letním poháru. LMČR Břidličná 1. místo, Zima 2009 – 2x 1. místo, 3x 2. místo, 2x 3. místo – třetí v Českém poháru. Celkově MČR  1. a 2.. EYOWF – 25., 16, závod olympijských nadějí (Pol.) 2. a 3.

Eva

Tereza Kmochová – alpské lyžování:
Juniorská reprezentantka. Startovala na 72 mezinárodních závodech FIS. Opakovaně získávala umístění v první dvacítce i několik druhých až pátých míst na MČR, Velké Británie a závodech ve Slovinsku. Zvítězila ve slalomu na juniorském mistrovství Británie, tamtéž 2x druhá. V celkovém hodnocení všech disciplín Kontinentálního poháru Austrálie a Nového Zealandu vybojovala třetí místo, jakož i v celkovém hodnocení obřího slalomu. Na MS juniorů 2009 vybojovala vynikající 23. místo. Zúčastnila se také závodu ve SP Ofterschwangu v obřím slalomu (54.) a slalomu (61.) Poprvé startovala v Evropském poháru – 33. místo ve slalomu. Byla vyhodnocena v anketách nejlepších handicapovaných sportovců ČR a je nejúspěšnějším sportovcem okresu Semily za rok 2008.

Tereza

Dušan Kožíšek – běh na lyžích:
Reprezentant ČR. Nejlepší umístění sezony je jeho páté místo ve sprintu v Davosu. Účastník MS v Liberci – 30. Místo ve sprintu a 35. na 50 km volně. Celkově v SP 79. místo za 49 bodů.  MČR ve štafetách (1.), LMČR – kolečkové brusle (2.). V závodě INT.Sparkassen JET v Bodenmais (1.).

Trenéři:

Václav Čuřík – dlouholetý trenér běžecké mládeže – oslavil 60. narozeniny.

Vašek

 


Nejlepší sportovci Harrachova díl I
Za slunečného počasí na letní terase hotelu Rýdl proběhlo v pondělí 25. května 2009 vyhlášení nejlepších sportovců města Harrachova, a to za uplynulou sezonu 2008-2009. Ceny nominovaným předával společně se členy komise mládeže a sportu místostarosta města Přemek Vodseďálek....

[ dh ] ms

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS