Zpět      Tisk     Všechny články

Krajští radní jednali v Harrachově

12.6.2009 v 08:41

Na pozvání starosty Harrachova Tomáše Ploce, jeho bratra Pavla, poslance PČR a krajského zastupitele, navštívili město členové Rady LK, hejtman Stanislav Eichler,  náměstci hejtmana Vít Příkaský a Martin Sepp, radní Jaroslav Podzimek, Pavel Petráček a Zdeněk Bursa. Za město Harrachov se jednání vedle starosty města účastnil jeho zástupce Přemek Vodseďálek a člen Rady města Oldřich Jakubec. Stalo se tak v pátek 5.června 2009.

Prohlídka Sportovního areálu Eichler a Ploc
Prohlídka sportovního areálu
Hejtman Eichler s poslancem Plocem

Starosta na radnici informoval krajské radní o vznikající o.p.s. Sportovní areál Harrachov, o dopravní situaci, o problémech s počtem žáků i s chátrající školní budovou, se zásobováním vodou i o nutnosti zlepšení bezpečnostního systému ve městě.
„Například o loňských Vánocích  během 14 dní bylo ukradeno 25 automobilů, Chybí kamerový systém,“ uvedl starosta s tím, že město má sice 1680 obyvatel, ale v průběhu roku, zejména v zimě tu žije i 15 000 lidí.„Společně s Rokytnicí chystáme vznik městské policie, ale zatím náš připravený projekt neprošel výzvami Euroregionu Nisa na přeshraniční spolupráci s Polskem,“ doplnil.
O přípravách na MS v letech na lyžích v roce 2014, o potřebě rekonstruovat skokanský areál i o možnostech jeho využití informoval předseda organizačního výboru Karel Dolejší.
„Máme velkou naději na pořádání MS v letech, neboť jsme jediní kandidáti. Do té doby by se zde měly konat nejméně dva  závody Světového poháru, ten první na můstku K120 letos 10. – 13. prosince,“ řekl Dolejší s tím, že se zde snaží eliminovat problémy s větrem, takže vznikly bariéry, a také je již vybudováno za podpory LK osvětlení pro večerní závody, což je větový trend.
Navíc v areálu proběhne tradiční Keltská noc, sraz „brouků“ a jedná se o vystoupení německé kapely Puhdys,“ doplnil.
 Hosté si pak prohlédli jednotlivá sportoviště a jeho zařízení.

[ dh ] Upraveno z tiskové zprávy Libereckého kraje

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS