Zpět      Tisk     Všechny články

Král Krkonoš

4.6.2009 v 09:28

...aneb „Krakonošovo kolečko“

Již třináctý ročník cykloturistického maratónu Král Krkonoš připravili pořadatelé z Klubu českých cyklistů BC Sport Semily na neděli 14. června 2009.

Tento nezávodní přejezd Krkonoš je svojí délkou 210 kilometrů a převýšením cca 3200 metrů si za dobu své existence od roku 1997 našel skupinu příznivců, kteří jezdí celý rok s vidinou stoupání na Pomezní Boudy či Rezek. Kromě výše zmiňovaných čekají na účastníky stoupání na Příchovice, Harrachov, Karpacz, Janské lázně, Strážné, Benecko a Vysoké nad Jizerou.

Stoupání na Rezek

Jedná se o nezávodní přejezd nejvyššího českého pohoří, zčásti po polském území. Ač se jedná o cykloturistický maratón, svojí náročností si nezadá s etapami slavných Tour de France či Giro d’Italia. Abyolvovaná krkonošská stoupání patří mezi silniční vrchařské legendy a každoročně se stávají výzvou pro české hobby cyklisty a cykloturisty.¨


Od roku 2004 je v rámci Krále Krkonoš rozšířená nabídka tras o kratší varianty pro všechny , kteří chtějí zažít „Krále“, ale necítí se na celou trasu. Kratší varianty v délkách 70 a 120 km vedou přes Roprachtice, Rezek a Vysoké nad Jizerou, resp. Strážné, Benecko či Vítkovice. Na všech tratích je na vybraných místech (Pomezní boudy, Strážné, Rezek) pro všechny účastníky připraveno občerstvení, pamětní razítko a technické zajištění. Hromadný start ve vlnách dle tratí proběhne v 7 hodin (210 km), 8 hodin (120 km) a 9 hodin (70 km) na sportovním stadionu v Semilech.

PROPOZICE PDF

Společné místo startu a cíle je jednou z novinek letošního ročníku. Další je například připravené občerstvení v cíli, které účastníci obdrží v rámci startovného, nebo možnost objednání fotografie z trati u profesionálního fotografa. Oproti ročníku 2008 doznala dílčích změn i trať maratónu. Jedná se například o vedení střední trasy mimo frekventovanou silnici I/14 v oblasti Jilemnice a Vrchlabí, návrat na původní trasu v oblasti rezku a závěrečná pasáž všech tras z Poniklé přes Roprachtice.
Všichni účastníci obdrží pamětní samolepku s motivem maratónu, na památku jim zůstávají startovní čísla a v cíli mají možnost si zakoupit pamětní tričko s motivem Krále Krkonoš. Od loňského ročníku se všem měří orientační časy absolvování příslušné trasy, ovšem bez stanovení pořadí.

Král Krkonoš - banner 2009

Do konce května měli zájemci možnost se přihlásit online na internetových stránkách www.kralkrkonos.cz. Do 6. června tato možnost trvá v prodejně BC Sport s platbou hotovosti. Vše za zlevněné startovné, po tomto datu je možné se přihlásit již pouze v místě startu (60 minut před startem příslušné trasy, a to za plné startovné.

Neváhejte a využijte této příležitosti. Staňte se i Vy Králem Krkonoš za rok 2009.


[ dh ] zdroj: text a foto BIKEBASE.CZ

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS