Zpět      Tisk     Všechny články

Z Paličova sněhoblogu

22.4.2009 v 07:53

Paličův sněhoblog je věnován různým taškařicím na sněhu a ledu, převážně potom skialpinismu. Ze skialpu to kromě výletů a pozvánek na výlety, bude něco málo k vybavení, lavinám, lavinové prevenci, a vůbec. Mimo to jsou tady občasné obecné postřehy, fotografie a fototipy.

Pachatelem je Jan Pala alias palič. více na palic.ho-vsetin.com

Odpolední lyžování 20. dubna v Harrachově

V pondělí 20. dubna bylo celý den překrásné počasí, a tak nebyl důvod nevyrazit na krátké jarně letní polyžování. Při nahlédnutí na HolidayInfo.cz – ceníky byly na výběr pouze dvě krkonošská lyžařská střediska a jesenický Praděd. Volba padla na Harrachov.

image
Dojezd k dolní stanici sedačky

Do Sportovního areálu Harrachov jsem přijel v jednu hodinu odpoledne a teploměř nedaleko dolní stanice čtyřsedačky ukazoval 15 stupňů nad bodem mrazu. Dalo se tak předpokládat, že ze sněhu bude úplná břečka. To se naštěstí nepotvrdilo.

image
Dolní část sjezdovky při křížení s lanovkou

Na lyžování jsem měl čas jen dvě hodiny, a tak jsem zakoupil tříhodinovou jízdenku (dvouhodinové nevedou) za 160 Kč a k tomu zdarma teplý nápoj. Podrobný ceník je na: Sportovní areál Harrachov – jarní ceník. Při výjezdu nahoru bylo jasné, že ani na mamutím můstku, ani na menším hned vedle se už pár týdnu neskáče, neboť chybí jakýkoliv sníh.

image
Na můstcích po sněhu ani památky

Sníh také chyběl po celé trase lanovky a po příjezdu do vrcholové stanice ve výšce 1020 m bylo sněhu dost. V lese na běžkařské trati už byl černý s jehličím, ale samotná sjezdovka Červená II. – mapa rozdělená u začátku na dva pruhy vypadala více než dobře.

image
Vystupovat, jsme nahoře

Sníh byl nahoře trochu naměklý a tupý, o něco níže byl výrazně lepší a bylo vidět, že celý svah byl předchozí večer pečlivě upraven. Rozjezdil jsem místa, kde dopoledne ještě nikdo nebyl. V nižších částech byly občasná místa s nedostatkem sněhu dobře označená. Samotný závěr potom byla už sněhová břečka, kterou se dojelo bez problémů až k lanovce. Během těch dvou hodin se na sjezdovce vyskytovalo devět lyžařů včetně mé osoby.

image
Nahoře byla sjezdovka rozdělena na dva pruhy

Sjezdovku Červená II. o délce 1850 m a převýšení 357 m jsem za dvě hodiny sjel osmkrát (jedna jízda za 20 Kč bez započítání toho teplého nápoje) s tím, že většinu času jsem proseděl na sedačce. Střední a dlouhé oblouky ve vyšších rychlostech neměly chybu.

image
Výhledy byly daleké, přes Kořenov na Ještěd

Doporučení

Těžko říct, jak dlouho budou ještě pouštět sedačku v Harrachově, ale lyžování je možné minimálně do konce tohoto týdne velmi doporučit. Dopoledne na tuhém podkladu, odpoledne potom klasické jarní lyžování klidně v tričku a kraťasech – slečny nejlépe v bikinách :-)

image
Na sjezdovce hodně sněhu, v Harrachově jaro

Doplnění

V úterý 21. dubna jsem opět vyrazil zalyžovat na stejnou sjezdovku, opět tříhodinový lístek, opět 8 jízd středními a dlouhými oblouky. Nejdelší na celém sjezdu bylo dostat se z místa nad křížením sjezdovky a sedačky k dolní stanici – sníh byl kašovitý a na dojezdu spíše černý.

image
Na sjezdovce byla občas místa bez sněhu

image
Odskočil jsem si na teplý nápoj u horní stanice lanovky

image
Tráva a technický sníh vedle sebe

 

Dle vyjádření autora článku byla situace obdobná i 21.4.- vynikající počasí, stale ještě ucházející sníh a dobré lyžování.

 

[ dh ] děkujeme autorovi: palic.ho-vsetin.com

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS