Zpět      Tisk     Všechny články

Plot byl z části odstraněn

7.4.2009 v 08:25

Část drátěného plotu, který byl kontroverzně postaven na pozemcích v bezprostředním okolí dříve proslulé diskotéky Sklářská chalupa, byla v těchto dnech odstraněna.

Část odstraněného plotu

Existence této bariéry výrazně komplikuje pohyb občanů a návštěvníků města, kteří zavítají do klidové zóny města s názvem Hřebínek.

Plot nechala postavit majitelka objektu (a náležejících pozemků) Sklářské chalupy, údajný důvod stavby plotu byl ten, že přes její pozemek vede průchozí cesta. Ta zde ale fungovala desítky let a spojovala dvě důležité části města – centrum a Nový svět. Obyvatelé Harrachova jí proto přezdívají Berlínská zeď.

„Po instalaci tohoto plotu jsme zjistili, že určitá jeho část se nachází na pozemcích města. Protože jsme v žádném případě nedali k této stavbě jakékoliv povolení, usneslo se zastupitelstvo města, že s příchodem jara bude příslušná část plotu, která leží na našich pozemcích odstraněna, uložena do skladu a náklady s tímto spojené bude město požadovat po majitelce této bariéry.

Po medializaci našeho záměru však majitelka sama na výzvu zmíněnou část plotu odstranila. Bohužel převažující část této bariéry existuje dál, protože další stavbou dotčený majitel pozemků, se prozatím k výzvě k odstranění plotu nepřidal, takže pohyb pro pěší je v této lokalitě i nadále z významné části omezen.“  Řekl k vývoji  této nemilé záležitosti harrachovský starosta Tomáš Ploc

DISKUZE
   Oplocení diskotéky Sklářská   

 

[ dh ]M. Soukup

Článek na stejné téma

Bude cesta opět průchodná?

Plot, který zatarasil místním lidem cestu, majitelé Sklářské chalupy postavili bez povolení stavebního úřadu 29-03-2009

Harrachov rozdělil plot

Plot kolem kdysi slavné Sklářské chalupy rozdělil před několika týdny město na dvě části

03-01-2009

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS