Zpět      Tisk     Všechny články

Podzimní prázdniny v Harrachově

3.11.2008 v 08:50

Asociace Pro HANDICAP Chomutov uskutečnila ve dnech 24.10. – 29.10. 2008 psychorehabilitační pobyt v Harrachově.Harrachov 2008


Díky slunnému počasí mohly handicapované děti prožít hodně výprav po Krakonošově cestě na vrcholky hor. Mnohé z nich usedly poprvé na lanovku a měly tak možnost vidět svět z ptačí perspektivy. Úspěch měl i výšlap k Mumlavskému vodopádu a neméně zajímavá byla i prohlídka místní sklárny.


Rádi bychom touto cestou poděkovali všem sponzorům, kteří podporují Asociaci Pro HANDICAP , kolektivu zaměstnanců lanové dráhy, Otovi Jiroutkovi a také Radce a Pavlovi Plocovým, kteří nás ubytovali ve svém penzionu, kde panovala velmi příjemná a přátelská atmosféra.

Pension Ploc

Asociace Pro HANDICAP

 

Asociace Pro HANDICAP je sdružení rodičů a jejich handicapovaných dětí a je dobrovolnou organizací rodičů a příbuzných lidí s mentálním postižením, včetně lidí s mentálním postižením.

Asociace pomáhá dětem a dospělým s mentálním postižením a kombinovanými vadami. Provozuje pro ně tzv. zooterapii, tedy canisterapii a hiporehabilitaci. Obě tyto terapie přispívají např. ke zlepšení motoriky prstů, zlepšení koordinace těla a v neposlední řadě i k integraci postižených do společnosti a navazování nových kontaktů.

Psychorehabilitační pobyty
Vyjíždíme s dětmi na víkendové i delší pobyty. Snažíme se zpříjemnit rodičům několik dnů v roce. Mají zde možnost podělit se s ostatními o cenné zkušenosti. Tyto společenské akce mají velký přínos po psychické i fyzické stránce rodičů i jejich dětí

 

[ dh ] Foto Martin Žeďňanský

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS