Zpět      Tisk     Všechny články

Víkend patřil lyžařům

23.9.2008 v 07:27

Míra Dvořák kombiňáckým Mistrem ČR

Harrachovský odchovanec Miroslav Dvořák se stal v sobotu 20. září 2008 letním Mistrem České republiky v severské kombinaci. Republikový šampionát s mezinárodní (polskou a německou) účastí se uskutečnil v tradičním prostředí na středním můstku (K90) v Harrachově, běžecká část se pak odehrála na osvědčeném okruhu vedoucím centrem a místní částí Anenské údolí v tomto horském středisku. Oproti předchozím ročníkům závodu nepříliš přálo počasí, bylo chladno a místy deštivo, kvalita závodu však tímto rozhodně neutrpěla.

Harrachov severská kombinace


Z celkového prvenství a tím i titulu Mistra ČR se nakonec radoval člen reprezentačního týmu Miroslav Dvořák (Dukla Liberec), jenž ve běhu na in-line bruslích porazil vítěze skokanské části Poláka Pawla Slowioka. Třetí místo v celkových výsledcích a 2.místo na MČR patří dalšímu harrachovskému odchovanci a reprezentantovi ČR Aleši Vodseďálkovi (Dukla Liberec).
Stupně vítězůTřetí místo na MČR patří novoměstskému odchovanci Petru Kutalovi (Dukla Liberec).Bohužel do běžecké části nemohl pro zdravotní problémy zasáhnout nynější nejlepší český kombiňák Tomáš Slavík, který po skoku držel třetí pozici. Kompletní výsledky všech kategorií naleznete v přiložených tabulkách.

Nedělní Kaml cup

Budoucí naděje našeho klasického lyžování, tedy chlapci i děvčata v žákovských (i předžákovské) kategoriích soupeřili po celou neděli 21. září 2008 v prostorách zrekonstruovaného areálu na Kamlu v Harrachově, a to ve skoku a severské kombinaci. Jediným harrachovským závodníkem, který vybojoval ve velmi dobře obsazeném klání první příčku byl Matěj Hájek, a to v kategorii žáků 9-10 let ve skoku na můstku K18. Kompletní výsledky všech kategorií naleznete v přiložených tabulkách.

VÝSLEDKY:
Kaml cup skoky
Kaml cup v severské kombinaci
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v severské kombinaci

[ dh ] zdroj: M. Soukup

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS