Zpět      Tisk     Všechny články

Nové logo parku

22.9.2008 v 11:57

Symbol parku má v novém provedení kruhový tvar a jeho součástí se stal emblém mezinárodního programu Člověk a biosféra.

Návštěvníci nejvyšších českých hor se budou setkávat se starým i novým logem do úplného přeznačení. Předpokládaná doba výměny znaku se pohybuje v řádu několika málo let. Požadavek na vytvoření návrhu nového loga vyvstal v souvislosti s tvorbou manuálu jednotného vizuálního stylu.

KRNAP LOGO

Základní podmínka zadání směřující k tomu, aby se nové logo do značné míry podobalo logu původnímu, je projevem úcty k tradičnímu symbolu, barvám i historii Krkonošského národního parku,“ uvedla mluvčí Alena Drahná. Dodala, že znak respektuje tradiční barvy a zachovává i použití stylizovaného květu hořce. „K zásadní změně došlo ve tvaru loga. Namísto původní pavézy je současná kružnice kompaktní, graficky čistý tvar, jehož rozměry, proporce i umístění na různých dokumentech se mnohem snáze definují.“ vysvětlila Alena Drahná.

O tom, jak rychle se nový znak dostane do života, informoval ředitel správy, Jan Hřebačka: „Z ekonomických důvodů není možné okamžitě změnit loga na všech tiskovinách, uniformách pro zaměstnance, autoparku nebo v terénu. Proto počítáme s postupným nahrazováním starého loga novým. Předpokládaná doba se pohybuje v řádu několika málo let.“

Do textové části loga nově přibyla písmena MaB, která jsou zkratkou anglického názvu celosvětového programu UNESCO Člověk a biosféra, na němž se Krkonošský národní park už delší dobu podílí.


[ dh ] zdroj: krnap

 

Rss
Logo Krkonoš
Turistický region Krkonoše má své logo 

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS